Anguissa zostanie wykupiony przez Napoli

Andre Zambo Anguissa
Andre Zambo Anguissa PressFocus

Andre Zambo Anguissa w trakcie swojego dotychczasowego pobytu w Neapolu zyskał już uznanie kibiców oraz ważną pozycję w drużynie. Według calciomercato.com po zakończeniu rocznego wypożyczenia Napoli będzie chciało skorzystać z opcji wykupu zawodnika Fulham. Niebawem mają rozpocząć się pierwsze rozmowy w tej sprawie.

  • Anguissa latem 2021 roku przeniósł się do Napoli na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu
  • Włoski klub jest gotowy skorzystać z tej możliwości
  • Azzurri spróbują obniżyć nieco kwotę odstępnego, która pierwotnie została ustalona na 15 milionów euro

Napoli chce zatrzymać pomocnika Fulham

Andre Zambo Anguissa to nie tylko mięśnie, ale również dobrze pracująca głowa w środku pola Napoli. Nie dziwi więc fakt, że klub z Neapolu zamierza wkrótce rozpocząć rozmowy w sprawie wykupu pomocnika z Fulham oraz podpisać z nim umowę na kilka kolejnych sezonów.

Kameruńczyk dołączył do Napoli w 2021 roku. Kluby uzgodniły wtedy między sobą roczne wypożyczenie z opcją wykupu za 15 milionów euro. W trakcie obecnego sezonu 26-letni zawodnik udowodnił, że jest wart takich pieniędzy. Od momentu swojej przeprowadzki do Włoch rozegrał 25 meczów, w których dał się poznać jako idealne spoiwo łączące grę w defensywie z działaniami ofensywnymi. Ostatni mecz z Hellasem Werona był popisem jego umiejętności.

Włoskie media donoszą, że Napoli podejmie próbę negocjacji w celu obniżenia kwoty za Anguissę. Jednak nawet jeśli włodarze Fulham nie zgodzą się na taką ofertę i pozostaną przy wyjściowej cenie na poziomie 15 milionów, mało prawdopodobne jest to, że nie zobaczymy Kameruńczyka w Serie A w sezonie 2022/23.

Czytaj także: Napoli przygotowuje letnią rewolucję w kadrze

Komentarze

Na temat “Anguissa zostanie wykupiony przez Napoli