Niepokój w Napoli przed hitem Serie A. COVID-19 dopadł klub Polaków?

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Napoli nie może w spokoju przygotowywać się do szlagierowego meczu włoskiej Serie A z Juventusem. Istnieje bowiem ryzyko, że przynamniej niektórzy zawodnicy zarazili się koronawirusem. Tymczasem w niedzielę drużynę czeka mecz z Juventusem.

Czytaj dalej…

Azzurri grali w ostatni weekend z Genoą, u której potwierdzono aż 14 pozytywnych testów na COVID-19. Istnieje poważne przypuszczenie, że w trakcie meczu mogli zarazić się też gracze Napoli. Obecnie przechodzą w tej sprawie badania.

Napoli czeka na wyniki badań

Jak czytamy we włoskich mediach, klub ma utrudnione zadanie przed hitem włoskiej Serie A. Pierwsze wymazy pobrano na początku tygodnia, ale wyniki będą znane dopiero w środę. Tymczasem rezultaty drugiej serii badań na koronawirusa pojawią się w sobotę.

Mecz z Juventusem odbędzie się w niedzielę i nie wiadomo jeszcze w jakim składzie zagra drużyna z Neapolu. Czy będzie osłabiona? – Wyniki dostaniemy zaledwie dzień przed meczem. Trudno w takim przypadku zorganizować wyjazd do Turynu. Nie wiemy kto, jeśli w ogóle, jest chory. Kogo należy odizolować od reszty, a kogo nie – powiedział mediom klubowy lekarz, doktor Vincenzo Mirone.

Do pełni zdrowia po zwalczeniu koronawirusa wrócił już prezydent klubu z Neapolu, Aurelio De Laurentiis. Po dwóch kolejkach Serie A Napoli jest liderem tabeli, mając w dorobku komplet sześciu punktów. Juventus tymczasem uzbierał na razie cztery “oczka”.

Komentarze