Napoli zmienia taktykę w sprawie Mertensa

Dries Mertens
Dries Mertens PressFocus

Dries Mertens może zostać w Napoli na kolejny sezon. Klub z Kampanii chce zaoferować Belgowi nowy kontrakt, jednak ze sporą obniżką wynagrodzenia.

  • Napoli zdecydowało się na przedłużenie umowy z Driesem Mertensem
  • Belg będzie musiał jednak zaakceptować niższe wynagrodzenie
  • Napastnik jest najlepszym strzelcem w historii klubu

Mertens może zostać w Neapolu, jeśli zgodzi się na niższe wynagrodzenie

Obecny kontrakt Mertensa wygasa 30 czerwca, a Napoli ma możliwość automatycznego przedłużenia tej umowy. Jednak według wielu źródeł Azzurri od miesięcy z tym zwlekają. Obecnie jednak sytuacja miała się zmienić. Jak podaje Radio Kiss Kiss ekipa z południa Włoch miała zaproponować Belgowi nowy kontrakt.

Podpisując nowy kontrakt Dires Mertens musiałby zgodzić się na ogromną obniżkę pensji. Gracz zarabia obecnie około 4 milionów euro. Według nowej umowy jego wynagrodzenie wynosiłoby zaledwie jeden milion euro.

Napoli miało zmienić swoją taktykę w sprawie Belga ze względu na jego przywiązanie do klubu, co gracz udowadnia od kilku lat. Ponadto Mertens nie ma agenta, a więc klub nie będzie musiał płacić prowizji menedżerskich.

Reprezentant Belgii w przyszłym miesiącu kończy 35 lat i jest w klubie z Neapolu od 2013 roku, stając się ich najlepszym strzelcem wszech czasów z 145 golami w 391 meczach.

Zobacz również: Juventus przedłużył kontrakt z Cuadrado

Komentarze