Napoli nie próżnuje na rynku transferowym

Mathias Olivera
Mathias Olivera Pressfocus

Trzech transferów przed sezonem 2022/2023 dokonało już Napoli. Klub wzmocnił wcześniej ofensywę i pomoc. Teraz sprowadzony został obrońca.

  • Mathias Olivera latem zamieni La Ligę na Serie A
  • Urugwajczyk przeniesie się do Napoli
  • Piłkarz związał się z nowym pracodawcą umową do 30 czerwca 2025 roku

Aktywne lato w Neapolu

Piłkarze Napoli zakończyli minione rozgrywki Serie A z poczuciem niedosytu. Długo dotrzymywali oni kroku Milanowi i Interowi w wyścigu o mistrzostwo Włoch. Ostatnie tygodnie były jednak nieudane dla drużyny Luciano Spalettiego, która finiszowała na trzecim stopniu podium.

Ambicją Napoli w przyszłym sezonie zapewne będzie ponowna walka o pierwsze miejsce. W związku z tym prezydent klubu postanowił wzmocnić zespół. Z Fulham za 15 milionów euro wykupiony został André Zambo Anguissa, który był cennym graczem dla trenera Spalettiego.

Do Neapolu latem przeniesie się także Khvicha Kvaratskhelia, czyli gruziński talent, który kosztował włoski zespół dziesięć milionów euro. Nieco więcej trzeba było zapłacić za nowego lewego obrońcę, którym został Mathias Olivera.

O tym, że Urugwajczyk trafi do Napoli mówiło się już kilka miesięcy temu. Teraz transfer został sfinalizowany. 24-latek przez ostatnie lata bronił barw hiszpańskiego Getafe, dla którego rozegrał aż 111 spotkań. Olivera związał się z nowym pracodawcą kontraktem do 30 czerwca 2025 roku. Napoli potrzebowało nowego lewego obrońcy. Wraz z końcem czerwca drużynę opuści bowiem 31-letni Faouzi Ghoulam.

Czytaj także: Zieliński zmieni klub? Drgnęła sprawa związana z przyszłością Polaka

Komentarze