Napoli nie chce dać nadziei Milanowi

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

SSC Napoli w niedzielny wieczór zmierzy się na swoim stadionie w hicie 28. kolejki Serie A z Milanem. Przed tym starciem szkoleniowiec Azzurrich przekonywał, że nikt nie może być bardziej zmotywowany od do starcia z mediolańczykami niż jego drużyna, która walczy o mistrzostwo Włoch.

  • SSC Napoli w hicie ligi włoskiej zmierzy się z Milanem w niedzielę o 20:45
  • Mecz może mieć ogromne znaczenie w kontekście walki o mistrzostwo Serie A
  • Przed starciem na Stadio Diego Armando Maradona wypowiedział się opiekun Azzurrich

Spalletti nie szczędził pochwał w kierunku trenera Milanu

SSC Napoli jeszcze w piątek było liderem rozgrywek. Sytuacja zmieniła się jednak po spotkaniu Interu Mediolan z Salernitaną. Nerazzurri pewnie pokonali czerwona latarnie rozgrywek (5:0) i w skoczyli na fotel lidera ligi włoskiej. Azzurri mają jednak nadzieję, że sytuacja zmieni się po niedzielnym boju.

Zobaczymy, kto jest w najlepszej formie podczas meczu. Mogę tylko powiedzieć, że jesteśmy w najlepszej możliwej formie do gry – rzekł Luciano Spalletti na konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

Stefano Pioli zbudował świetny zespół w ciągu ostatnich kilku lat, ale nikt nie może być bardziej zmotywowany niż my. Wszyscy razem tworzymy coś silnego, a także fanów, którzy stworzyli fundament dla tej neapolitańskiej tożsamości – kontynuował Włoch.

Mam nadzieję, że mamy też błogosławieństwo Maradony i będzie to wspaniała noc – powiedział Spalletti.

Humor dopisuje w Neapolu

Trener został zapytany, co mówi do siebie w lustrze podczas porannego golenia, więc odpowiedział żartem.

Rano układam włosy! Najważniejszą rzeczą, którą musi zrobić profesjonalista, to nie zmieniać nastroju ani celów z dnia na dzień. Mówię moim zawodnikom, że w tak emocjonalnym mieście, jak Neapol, nawet jeśli panuje cisza, to wszyscy płoną jak Wezuwiusz – rzekł opiekun Azzurrich.

Już powiedziałem w zeszłym tygodniu, że możemy zostać zapomniani lub zapamiętani na zawsze. Na bezpośrednie mecze w walce o najwyższe cele wpływ ma wiele czynników. Możliwe, że przeciwnik poradzi sobie lepiej od nas, ale nie może być bardziej zmotywowany – zaznaczył Spalletti.

Zapytano szkoleniowca Azzurrich, w jakich obszarach Napoli jest silniejsze od Milanu i na odwrót?

Rossoneri tworzą swoją grę powoli od tyłu z długą piłką, czasem nawet od swojego bramkarza, który przebija ją na górę do szybkich napastników. Podobnie my to robimy w przypadku Victora Osimhena – mówił Spalletti.

Czytaj więcej: Napoli – AC Milan: typy, kursy, zapowiedź (06.03.2022)

Komentarze

Na temat “Napoli nie chce dać nadziei Milanowi