Napoli na łowach w Rzymie. To on zastąpi Zielińskiego?

Luis Alberto
Luis Alberto Pressfocus

Piotr Zieliński łączony jest z opuszczeniem Napoli. W buty reprezentanta Polski może wejść Luis Alberto, który wyraża chęć rozstania z Lazio.

  • Luis Alberto może zostać następcą Piotra Zielińskiego
  • Lazio zaoferowało Hiszpana Napoli
  • Pomocnik rzymian nie ma najlepszych relacji z klubowym trenerem

Możliwy hitowy transfer wewnątrz Serie A

Piotr Zieliński od jakiegoś czasu nie prezentuje formy, do której przyzwyczaił kibiców. Reprezentant Polski stracił pewne miejsce w wyjściowej jedenastce i Luciano Spaletti nie stawia na niego już tak często. W tym sezonie 27-latek strzelił siedem goli oraz zaliczył pięć asyst,

Niedawno pojawiła się informacja, że Napoli może nie czekać aż Zieliński zażegna kryzys formy. W Neapolu są skłonni do pożegnania się z Polakiem wycenianym przez portal Transfermarkt na 50 milionów euro. Właśnie tyle najprawdopodobniej za 27-latka zażąda jego aktualny pracodawca. Zieliński łączony jest z Bayernem.

Napoli w przypadku sprzedaży polskiego pomocnika otrzyma sporo pieniędzy. Sporą ich część może przeznaczyć na następcę Zielińskiego. Niewykluczone, że zostanie nim piłkarz doskonale znany sympatykom Serie A. Do Napoli przymierzany jest Luis Alberto.

Hiszpan występuje na Półwyspie Apenińskim już od 2016 roku. 29-latek co sezon zachwyca reprezentując Lazio, z którym jest jednak w nienajlepszych relacjach. Na początku sezonu mówiło się o konflikcie Hiszpana z trener. Alberto został zaoferowany Napoli. Rzymianie za swojego gracza oczekują 40 milionów euro, chociaż neapolitańczycy mają chcieć obniżyć kwotę poprzez włączenie do transakcji jednego ze swoich zawodników.

Czytaj także: Ibrahimović może zagrać przeciwko Lazio

Komentarze