Napoli na co najmniej miesiąc traci napastnika

Giacomo Raspadori
Giacomo Raspadori fot. PressFocus

SSC Napoli już przed weekendem było świadome tego, że kontuzji nabawił się Giacomo Raspadori. Tymczasem wiadomo już, jak długo zawodnik będzie wyłączony z gry. 23-latek będzie poza grą przez co najmniej miesiąc.

  • SSC Napoli będzie musiało radzić sobie w najbliższych tygodniach bez Giacomo Raspadoriego
  • 23-latek doznał kontuzji lewego uda
  • Zawodnik przegapi między innymi starcia w Lidze Mistrzów i z Lazio

Giacomo Raspadori wypadł z gry

SSC Napoli jest praktycznie na autostradzie do mistrzostwa Serie A. Tymczasem ekipa ze Stadio Diego Armando Maradona nie może liczyć w najbliższym czasie na Giacomo Raspadoriego. Zawodnik chciał walczyć w 2023 roku o minuty na boisku, ale jak na razie nie udało mu się zagrać w wyjściowym składzie w żadnym z siedmiu ostatnich meczów ligowych.

Raspadori ogólnie ostatni występ zaliczył w wygranym starciu przeciwko Cremonese (3:0). Później doznał kontuzji w trakcie jednego z treningów. Tym samym piłkarz nie mógł wystąpić w spotkaniu przeciwko Sassuolo w trakcie minionego weekendu. Azzurri poradzili sobie jednak w Reggio Emilia, wygrywając różnicą dwóch goli (2:0).

Dziennikarz Gianluca Di Marzio dotarł natomiast do informacji, że zawodnik doznał kontuzji drugiego stopnia mięśnia półbłoniastego w lewym udzie. Przez to będzie poza boiskiem przez mniej więcej 30-40 dni.

W związku z powyższym Raspadori nie będzie mógł zagrać w pięciu lub sześciu kolejnych meczach Napoli. Przegapi zatem starcia z: Eintrachtem Frankfurt, Empoli, Lazio, Atalantą i rewanżowe starcie w Lidze Mistrzów z ekipą z Niemiec. Możliwe, że zawodnik nie będzie mógł też wystąpić z Torino.

Raspadori w tej kampanii wystąpił łącznie w 23 meczach, strzelając w nich pięć goli. Na koncie zawodnika znalazły się również dwa kluczowe podania.

Czytaj więcej: “Gdyby nie wyjątkowy sezon Napoli, to Milan brałby udział w wyścigu po mistrzostwo”

Komentarze