Napoli przygotowuje letnią rewolucję w kadrze

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli PressFocus

Wszystko wskazuje na to, że możemy spodziewać się bardzo intensywnego lata w Neapolu. Cristiano Giuntoli, dyrektor sportowy Napoli, liczy na to, że w kolejnym okienku transferowym uda się sprowadzić co najmniej sześciu nowych piłkarzy. Oznaczałoby to prawdziwą rewolucję w zespole Spallettiego.

  • Giuntoli szuka nowych zawodników na większość pozycji
  • Bardzo blisko przejścia do Napoli jest Mathias Olivera z Getafe
  • Wśród innych nazwisk wymienia się Antonina Baraka czy Adriena Tameze

Ofensywa transferowa w Neapolu

Końcówka sezonu będzie dla niektórych zawodników Napoli sprawdzianem, który może zagwarantować im spokój lub pozbawić ich miejsca w drużynie Luciano Spallettiego. Azzurri na 10 kolejek przed końcem są wciąż w dobrej sytuacji, aby myśleć o mistrzostwie Włoch. Jednak niezależnie od końcowego wyniku w Neapolu szykuje się prawdziwa rewolucja.

W planach Cristiano Giuntolego jest zakontraktowanie co najmniej sześciu piłkarzy. Według calciomercato.com niemal sfinalizowany jest transfer urugwajskiego lewego obrońcy Mathiasa Olivery, który występuje obecnie w hiszpańskim Getafe. To dopiero początek długiej listy życzeń. Napoli chce pozyskać kolejnych dwóch obrońców, środkowego i prawego, a także środkowego pomocnika i dwóch zawodników ofensywnych.

Włoskie media podają kilka prawdopodobnych nazwisk, które mogłyby zasilić klub z Neapolu. Jest to przede wszystkim duet z Hellasu Werona – Antonin Barak i Adrien Tameze – którzy wyceniani są łącznie na 35 milionów euro, z czego 25 milionów należałoby zapłacić za samego Baraka. Oprócz tego Napoli wysłało już pierwsze zapytania o pomocnika Nedima Bajramiego z Empoli oraz o Nahuela Molinę, prawego obrońcę Udinese.

Czytaj także: Gwiazdor Sassuolo celem lidera Serie A

Komentarze

Comments 2 comments

W Napoli trzeba coś zmienić, przeformatować tym bardziej że kilku zawodników zapewne odejdzie. Ten Urugwajczyk Mathias Olivera mógłby jak najbardziej przyjść na prawą obronę oraz dość ciekawym zawodnikiem do uzupełnienia kadry jest Bajrami z Empoli. Tak ogólnie resztą wymienionych zawodników Neapol swojego poziomu sportowego nie podniesie.