Napoli i PSG negocjują dwa duże transfery

Keylor Navas
Keylor Navas PressFocus

Rozmowy pomiędzy Napoli i Paris Saint-Germain w sprawie transferów Keylora Navasa i Fabiana Ruiza nabierają tempa. We wtorek z wizytą do stolicy Francji udał się dyrektor włoskiego klubu Maurizio Micheli.

  • Na linii Napoli – PSG trwają intensywne negocjacje w sprawie dwóch zawodników
  • Do stolicy Francji może się przenieść Fabian Ruiz, natomiast przeciwny kierunek obrać Keylor Navas
  • Z wizytą do Paryża w tej sprawie udał się jeden z dyrektorów włoskiego klubu

PSG wyciąga rękę do Ruiza

Fabian Ruiz został ostatnio odsunięty od składu Napoli, po tym jak odmówił przedłużenia wygasającego latem przyszłego roku kontraktu z klubem. Hiszpański pomocnik liczył, że po zakończeniu obecnego sezonu przeniesie się na zasadzie wolnego transferu do Realu Madryt, ale jest teraz jest także świadomy, że w najbliższych miesiącach prawdopodobnie nie mógłby liczyć na występy w Napoli. 26-latek rozważa więc ofertę Paris Saint-Germain, które chętnie sprowadziłoby go do siebie przed zamknięciem letniego okna transferowego. 

Napoli chce bramkarz

Przyszłość Fabiana Ruiza nie jest jednak jedynym tematem rozmów na linii Napoli – Paris Saint-Germain. Włoski klub chętnie widziałby bowiem u siebie bramkarza Keylora Navasa, który przegrał rywalizację o miejsce w bramce PSG z Gianluigim Donnarummą. To właśnie na temat tych dwóch zawodników z przedstawicielami francuskiego klubu rozmawiał jeden z dyrektorów Napoli Maurizio Micheli, który udał się we wtorek do Paryża.

W przypadku Navasa na przeszkodzie w sfinalizowaniu transferu mogą stanąć jego oczekiwania finansowe. Reprezentant Kostaryki ma bowiem jeszcze dwuletni kontrakt z PSG i za każdy rok otrzymuje 9 milionów euro. Napoli liczy, że Navas zgodzi się na rozłożenie jego pozostałej pensji w Paryżu na dłuższy okres oraz otrzymanie bonusu za podpisanie umowy.

Sprowadzenie nowego bramkarza to jeden z celów transferowych Napoli na końcówkę letniego okna. W dwóch pierwszych spotkaniach nowego sezonu bramki drużyny strzegł Alex Meret. Alternatywą na wypadek niepowodzenia w finalizacji transferu Navasa jest zawodnik Chelsea Kepa Arrizabalaga.

Zobacz także: Transferowa ofensywa Napoli. Nowy napastnik ogłoszony

Komentarze