Napoli gotowe oddać czołowego piłkarza za mniejsze pieniądze

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly PressFocus

Serwis ilmattino.it podjął temat Kalidou Koulibaly’ego, który latem może opuścić Napoli. Zdaniem dziennikarzy tego portalu działacze włoskiego klubu mogą zgodzić się sprzedać defensora za mniejsze pieniądze niż do tej pory oczekiwali. Na taki rozwój wydarzeń czekają Bayern Monachium i Manchester United.

Koulibaly przeniósł się do Serie A latem 2014 roku z belgijskiego Genku. Od tego czasu zbudował on swoją markę i wyrósł na jednego z najlepszych obrońców całej ligi. Portal transfermarkt wycenia go na 60 milionów euro i nie tak dawno właśnie takich pieniędzy za tego gracza oczekiwali działacze Napoli.

Napoli chce zaoszczędzić

Wiele zmienić miała pandemia koronawirusa, która nadszarpnęła budżetem niemal każdego klubu. Koulibaly pobiera rocznie 7 milionów euro i działacze Napoli uznali, że jego sprzedaż mogłaby znacząco podreperować budżet.

Klub z Neapolu byłby podobno zaakceptować ofertę wynoszącą 45 milionów euro. Portal ilmattino.it spekuluje, że gotowy zapłacić takie pieniądze byłby Bayern Monachium. Koulibaly’ego łączy się także z Liverpoolem i Manchesterem United.

Komentarze