Napoli gotowe na sprzedaż Piotra Zielińskiego

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński PressFocus

Neapolitański dziennik “Il Mattino” informuje, że Napoli jest gotowe sprzedać Piotra Zielińskiego. Jeśli latem wpłynie do klubu odpowiednia oferta, Azzurri nie będą robić reprezentantowi Polski problemów ze zmianą barw klubowych.

  • Piotr Zieliński latem może opuścić Napoli
  • Jeśli latem wpłynie za Polaka odpowiednia oferta, pomocnik będzie mógł zmienić klub
  • Azzurri oczekują za reprezentanta Polski 50 mln euro

50 mln euro i Zieliński może odejść z Napoli

Początek tego sezonu w wykonaniu Piotrka Zielińskiego był naprawdę dobry. Polski napastnik zdobył pięć goli i zaliczył tyle samo asyst. Jednak w nowym roku znacznie obniżył loty. Nie dość, że od dłuższego czasu nie potrafi wpisać się na listę strzelców to zbiera nie najlepsze recenzje za swoją grę. Często też Luciano Spalletti decyduje się nie wystawiać Polaka w pierwszym składzie.

Słabsze występy nie umknęły włoskim dziennikarzom, którzy zaczęli się już nawet zastanawiać nad powodami słabej dyspozycji Piotra Zielińskiego. Oprócz tego podkreślają, że jego spadek formy jest drastyczny, a Polakowi brakuje pewności siebie. Po za tym popełnia mnóstwo błędów.

Zieliński ma ważny kontrakt z Napoli do 2024 roku, ale wiele wskazuje na to, że może opuścić Neapol znacznie wcześniej. Il Mattino uważa, że Azzurri nie będą próbowali zatrzymać reprezentanta Polski za wszelką cenę. Ich zdaniem, jeśli do klubu latem wpłynie dobra oferta, Piotr Zieliński będzie mógł odejść do innego klubu.

Problemem może okazać się jedynie ta tak zwana “dobra oferta”. Według włoskich źródeł Napoli oczekuje za swojego gracza oferty rzędu 50 mln euro. To dość sporo, a biorąc pod uwagę nie najlepszą dyspozycję Zielińskiego w ostatnim czasie raczej żaden klub nie zdecyduje się wyłożyć takiej kwoty za reprezentanta Polski.

Zobacz również: Nie będzie powrotu Del Piero do Juventusu

Komentarze