Napoli gotowe na sprzedaż kluczowego piłkarza

Fabian Ruiz
Fabian Ruiz PressFocus

Przedstawiciele Napoli są podobno gotowi rozważyć oferty dla hiszpańskiego pomocnika Fabian Ruiza. Jak informuje Calciomercato.com powodem jest fakt, że negocjacje w sprawie podpisania nowego kontraktu z zawodnikiem utknęły w martwym punkcie.

Obecna umowa 24-letniego piłkarza, który w Neapolu występuje od 2018 roku, obowiązuje do czerwca 2023 roku. Napoli chciałby podpisać z piłkarzem nowy kontrakt i rozmowy w tej sprawie toczyły się od dawna. Umowa miałaby zostać prolongowana o dwa lata, jednak na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, aby miało to nastąpić. Obu stronom nie udało się dojść do porozumienia.

Jak informuje Calciomercato.com, Napoli jest gotowe rozważyć sprzedaż Ruiza i czeka na oferty. Według włoskiego portalu, klub ze Stadio Diego Armando Maradona zadowoliłaby kwota opiewająca na 50 milionów euro. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację ekonomiczną czołowych europejskich klubów, władzom Napoli może być trudno o znalezienie kupca za tą cenę.

 W ostatnich miesiącach Fabian Ruiz był łączony z powrotem do Hiszpanii. Jego osobą zainteresowani mieli być przedstawiciele dwóch tamtejszych gigantów – Realu Madryt i Barcelony.

Reprezentant Hiszpanii do Napoli trafił latem 2018 roku za 30 milionów euro z Realu Betis. Od tamtej pory rozegrał 72 spotkania na boiskach Serie A, zdobywając dziewięć bramek. W tym sezonie wystąpił w 12 ligowych meczach, raz wpisując się na listę strzelców.

Wcześniej zaliczył 50 występów, zdobywając trzy gole, w rozgrywkach hiszpańskiej La Liga.

Komentarze