Gattuso wściekły po porażce z Atalantą

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

SSC Napoli uległo w czwartkowym meczu włoskiej ekstraklasy Atalancie BC. Po zakończeniu spotkania swojej wściekłości nie ukrywał szkoleniowiec Azzurrich, mając pretensje do swoich piłkarzy, że dużo czasu poświęcali na dyskusje w trakcie gry.

Czytaj dalej…

Napoli jeszcze przed meczem miało nadzieje na wywalczenie miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów. Tymczasem po czwartkowej porażce z Boginią ekipa z Kampanii poważnie skomplikowała sobie sytuację na tej płaszczyźnie.

– Zaczęliśmy mecz lepiej od naszych rywali, jednak popełnialiśmy też więcej błędów – mówił Gennaro Gattuso przed kamerą DAZN.

– Za dużo rozmawialiśmy między sobą. To sprawia, że jestem wściekły. Spotkanie układało się pod nasze dyktando, ale praktycznie sami strzeliliśmy sobie pierwszego gola – dodał Włoch.

– Zamiast dużo rozmawiać, powinniśmy skupić się na lepszej grze. Biorąc pod uwagę to, jakich piłkarzy mamy w zespole, powinniśmy zaprezentować się znacznie lepiej – zaznaczył Gattuso.

– Można popełniać błędy, ale to po naszych błędach traciliśmy energię, prowadząc dyskusję z sędzią głównym lub sędzią liniowym – mówił opiekun teamu z Kampanii.

Napoli po rozegraniu 29 meczów ligowych plasuje się na szóstej pozycji w ligowej klasyfikacji. Do czwartej Atalanty team z południa Włoch traci 15 punktów.

Komentarze