Gattuso: Powinniśmy wygrać wyżej

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze SSC Napoli pokonali w sobotnim spotkaniu włoskiej ekstraklasy 2:0 US Sassuolo. Po zakończeniu meczu zadowolenia z powodu pokonania teamu z regionu Emilia-Romania nie krył opiekun Azzurrich.

Czytaj dalej…

Dzięki sobotniej wygranej team z południa Włoch wciąż liczy się walce o piąte miejsce w ligowej rywalizacji. – Stworzyliśmy dziewięć okazji, pierwszą połowę powinniśmy zakończyć z przewagą trzech lub czterech goli. Biorąc pod uwagę to, ile tworzymy sytuacji, nie zdobywamy wystarczająco dużo bramek i tracimy ich zbyt wiele, więc nieuchronnie ryzykujemy – przekonywał Gennaro w rozmowie z DAZN.

Gattuso: Sassuolo to świetny zespół

– Mecze mogą się zmienić, co potwierdza spotkanie z Parmą, gdy w pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się okropnie, ale po przerwie było znacznie lepiej. Musimy nauczyć się strzelać gole – zaznaczył trener Napoli.

– W dzisiejszym starciu nie spostrzegłem, aby obie ekipy zaprezentowały podobny poziom. Nie można porównywać tego, co stworzyliśmy my, z tym, co zrobiło Sassuolo. Chyba że ktoś widział inne spotkanie. Ja dostrzegłem dobry występ z naszej strony, więc na pewno będę bronił swojej drużyny – dodał Gattuso.

– Nie zapominajmy, że Sassuolo zremisowało z Interem na San Siro, pokonało Lazio na Stadio Olimpico i podzieliło się punktami z Juventusem FC. To drużyna z silną tożsamością. To świetny zespół, więc pokonanie go nie było łatwe – mówił szkoleniowiec teamu z Kampanii.

Azzurri przed arcyważnym meczem

Napoli przygotowuje się do starcia w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów z FC Barceloną. Przypomnijmy, że w pierwszym boju z udziałem obu ekip miał miejsce rezultat 1:1. Na ten temat trener Azzurrich też się wypowiedział. – Możemy przejść do historii w ciągu kilku tygodni, ponieważ Napoli nigdy nie dotarło do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Nie jest nam łatwo skupić się na takim meczu w lipcu, biorąc pod uwagę, że to czas na plaże, łodzie, jest za gorąco, żeby siedzieć w domu – rzekł opiekun Napoli.

– W każdym razie nie możemy popełnić najmniejszego błędu w starciu przeciwko Barcelonie. Barca to taki rywal, który, nawet jeśli ma pół sytuacji do gola, to potrafi ją wykorzystać. Ludzie myślą, że przemijanie jest łatwe, tak naprawdę nie jest. Musimy stać się zespołem, który myśli, zajmuje się przestrzenią we właściwy sposób i pozostaje całkowicie skupiony – podsumował Gattuso.

Komentarze