Napoli finalizuje transfer Ndombele

Tanguy Ndombele
Tanguy Ndombele Pressfocus

Tanguy Ndombele lada dzień podpisze kontrakt z SSC Napoli. Francuski defensywny pomocnik w czwartek przejdzie testy medyczne.

  • Tottenham Hotspur w końcu pozbędzie się Tanguy Ndombele
  • Francuski pomocnik zostanie za 1 mln euro wypożyczony do SSC Napoli
  • Gdy jednak neapolitańczycy będą chcieli wykupić go na stałe, będą musieli zapłacić 30 mln euro

W czwartek testy medyczne Ndombele

Gianluca Di Marzio poinformował na twitterze, że Tanguy Ndombele wylądował już we Włoszech i wkrótce przejdzie testy medyczne. Tuż po nich zostanie wypożyczony do SSC Napoli. Transakcja ta będzie kosztować neapolitańczyków zaledwie 1 mln euro, ale jeśli klub ze Stadio Diego Maradona zdecyduje się na wykupienie 7-krotnego reprezentanta Francji, będzie musiał wyłożyć już 30 mln euro.

Tottenham Hotspur będzie chciał bowiem odzyskać choć część kwoty, wyłożonej za Ndombele. Przypomnijmy bowiem, że Koguty zapłaciły latem 2019 r. Olympique Lyon za Francuza aż 60 mln euro. W Lyonie Ndombele zapowiadał się na czołowego defensywnego pomocnika. W Premier League jednak w ciągu 2,5 roku nie potrafił się odnaleźć. Wiosną 2022 wrócił na wypożyczenie do OL, gdzie grał już w miarę regularnie (15 meczów we wszystkich rozgrywkach), ale po zakończeniu sezonu 2021/2022 zmuszony był wrócić na Tottenham Stadium.

W barwach Spurs Ndombele rozegrał 91 meczów, w których strzelił 10 goli i zaliczył 9 asyst.

Przeczytaj również: Fabian Ruiz poza składem Napoli, hitowy transfer o krok

Komentarze