Napoli finalizuje rozmowy z byłym trenerem Interu

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

SSC Napoli po rozstaniu z Gennaro Gattuso wciąż nie ogłosiło nazwiska nowego trenera. Z pracą w szeregach Azzurrich łączonych było kilku trenerów. Najnowsze doniesienia mediów z Włoch wskazują, że będzie nim Luciano Spalletti. Włoch od dłuższego czasu jest postrzegany za faworyta do objęcia sterów w ekipie Neapolu.

  • Napoli jest w trakcie poszukiwania nowego szkoleniowca po rozstaniu z Gennaro Gattuso
  • Sternicy Azzurrich prowadzili rozmowy z kilkoma kandydatami
  • Wyglda na to, że nowym opiekunem Błękitnych zostanie Luciano Spalletti

Spalletti blisko Napoli

SSC Napoli ma za sobą nieudane zakończenie sezonu ligowego. Azzurri ostatecznie nie wywalczyli miejsca premiowanego grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Ostatecznie ekipa ze Stadio Diego Armano Maradona będzie musiała rywalizować w Lidze Europy.

Gianluca Di Marzio przekonuje natomiast, że Napoli jest blisko zakończenia negocjacji z Luciano Spallettim. Były szkoleniowiec Interu Mediolan ma podpisać z klubem Piotra Zielińskiego umowę na dwa lata.

Spalletti od dłuższego czasu był postrzegany za faworyta do zastąpienia Gattuso. Tym bardziej że jego umowa z klubem z Mediolanu wygasa z końcem czerwca tego roku.

Warto zaznaczyć, że 62-latek rozmowy w sprawie pracy w Napoli prowadził już od lutego. Spalletti od momentu, gdy przestał pełnić obowiązki trenera Interu, nie prowadził żadnej innej drużyny.

Największymi sukcesami w karierze trenerskiej Włocha są dwa mistrzostwa Rosji z Zenitem Sankt Petersburg oraz dwa triumfy w Coppa Italia z Romą.

Przeczytaj więcej: Media: Piotr Zieliński blisko nowego trenera w Napoli

Komentarze

Comments 5 comments

Oszczędność? Wypełnił kontrakt z Interem do końca. Gdzieś czytałem (nie wiem czy to prawda), że otrzyma jeszcze premię za zdobyte mistrzostwo Interu. 🙂 Nie wiem jak był kontrakt spisany ale w Italii wszystko jest możliwe.

Spal to solidny trener, półka wyżej niż Rino, bardziej ogarnięty, nie wiadomo jak zadziałała na niego przerwa kiedy siedział i kasował wypłatę z Interu. Na pewno jego celem będzie walka o top4, rezultat określi czy to była dobra zmiana czy nie ale na pewno nie jest to trener gorszy. Napoli ma ten plus, że jest bezpieczne finansowo i ten brak LM, nie niszczy ich tak bardzo, jak taki brak awansu zniszczył by każdy z klubów który awansował poza Atalantą.