Napoli celuje w niechcianego defensora Barcelony

Junior Firpo
Junior Firpo PressFocus

Działacze Napoli myślą o tym, by wzmocnić w styczniu lewą stronę defensywy. Na ich liście życzeń znajduje się zawodnik Barcelony, Junior Firpo, który nie ma szans na regularną grę na Camp Nou.

Duma Katalonii nie planuje sprowadzać w tym oknie transferowym nowych zawodników, ale nie zamyka się na oddanie kilku rzadziej grających piłkarzy. Jednym z nich jest podobno Junior Firpo, który jest dopiero trzecim wyborem trenera Ronalda Koemana na lewej stronie defensywy.

W wyjściowym składzie na lewej stronie defensywy gra Jordi Alba. Nawet nominalny prawy obrońca, Serginio Dest, ma większe szanse na grę w przypadku urazu tego pierwszego.

Transfer korzystny dla obu stron

Działacze Napoli mają podjąć działania w celu sprowadzenia Juniora Firpo w ciągu najbliższych kilku dni. Piłkarz ten miałby zapewne większe szanse na regularną grę we Włoszech niż w La Liga. W grę wchodzić miałoby prawdopodobnie wypożyczenie.

Kontrakt zawodnika mającego dominikańskie korzenie jest ważny do lata 2024 roku. Do Barcelony przybył on przez półtora roku z Realu Betis.

Komentarze