Napoli będzie walczyć o sprawiedliwość. “Wejdziemy na każdą drogę prawną”

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. Grzegorz Wajda

Napoli, czego można było się spodziewać, nie zgadza się z werdyktem Sportowego Sądu Apelacyjnego i zamierza podjąć kolejne kroki w celu uzyskania sprawiedliwości. We wtorek odrzucona została bowiem apelacja włoskiego klubu dotycząca nałożenia na niego kary walkowera i odjęcia jednego punktu za niestawienie się na spotkanie z Juventusem.

Czytaj dalej…

“SSC Napoli pracuje już nad przygotowaniem apelacji do Kolegium ds. Gwarancji Sportowych przy Włoskim Komitecie Olimpijskim CONI. Klub całkowicie nie zgadza się z sentencją, która rzuca niedopuszczalne zarzuty dotyczące zachowania klubu, ignorując bardzo jasną dokumentacją przemawiającą na jego korzyść i delegitymizując autorytet regionalnych instytucji zdrowotnych” – czytamy w komunikacie włoskiego klubu.

“SSC Napoli zawsze starała się bronić wartości uczciwości i zasad sportowych, więc również w tym przypadku będziemy podążać każdą drogą prawną, aby uzyskać sprawiedliwość za swoje postępowanie, które respektowało zdrowie publiczne oraz apelowało o to, aby boisko było jedynym sędzią decydującym o wyniku meczu piłkarskiego” – dodano.

Napoli nie dotarło do Turynu

Spotkanie z Juventusem miało zostać rozegrane 4 października, ale klub z Neapolu ostatecznie nie udał się do Turynu. Było to związane z uzyskaniem przez dwóch zawodników pierwszego zespołu – Piotra Zielińskiego i Eljifa Elmasa – pozytywnych wyników testów na zakażenie się koronawirusem. Napoli pozostaje przy stanowisku, że otrzymało zakaz podróżowania od lokalnych władz zdrowotnych (ASL).

Lega Seria A i Sąd Apelacyjny uznały jednak, że Napoli nie zastosowało się do przyjętych w Serie A protokołów koronawirusowych i skontaktowało się z ASL zasadniczo próbując pokierować w ich kierunku zablokowania ich podróży. Ostatecznie klub został ukarany walkowerem oraz odjęciem jednego punktu w ligowej tabeli.

Klub złożył w tej sprawie odwołanie, ale we wtorek zostało ono odrzucone przez Sportowy Sąd Apelacyjny. “Napoli zasługuje na sankcje, ponieważ dla drużyny nie było niemożliwe wzięcie udziału w meczu. Zamiast tego klub rozwiązał sytuację w sposób ustalony przez siebie z góry. Zachowanie Napoli skutecznie tworzyło dlań alibi, aby nie zagrać w spotkaniu. Zachowanie to, już w dniach poprzedzających mecz, było ukierunkowane na brak gry, z wyraźnym naruszeniem podstawowych zasad, na których opiera się sprawiedliwość w sporcie, a mianowicie uczciwości i przyzwoitości” – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie Sportowego Sądu Apelacyjnego.

Komentarze