Napięta atmosfera w Napoli. Rozstanie z Gattuso przesądzone

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso PressFocus

To może być ostatni sezon Gennaro Gattuso na stanowisku trenera Napoli. Choć prezydent klubu Aurelio de Laurentiis deklarował w ubiegłym tygodniu pełne poparcie dla szkoleniowca, ostatnie plotki wokół Napoli wskazują na to, że rozstanie jest nieuniknione.

Szkoleniowiec Napoli w ubiegłym tygodniu nie krył frustracji z powodu spekulacji dotyczących jego przyszłości. – Nie potrzebuję, aby ktokolwiek pokładał we mnie zaufanie. Irytuje mnie to, gdy ciągle jestem pytany o to, czy podam się do dymisji. Inni moi koledzy nie są traktowani w ten sam sposób – mówił po pucharowym meczu ze Spezią.

W międzyczasie we włoskich mediach pojawiły się doniesienia o rozmowach prowadzonych przez Aurelio De Laurentiisa z Rafą Benitezem, który niedawno rozwiązał kontrakt z Dalian. Po niedzielnym spotkaniu z Parmą publicznie zamanifestował swoje rozczarowanie wydarzeniami z ostatnich dni.

– Relacje z Aurelio De Laurentiisem zawsze były dobre. Nie mogę jednak zaprzeczyć, że po ostatnich 15-20 dniach pojawiło się rozczarowanie z mojej strony z powodu wszystkiego, co się wydarzyło. Nie jestem hipokrytą. Jest między nami wielki szacunek. Ale w mojej opinii nie wszystko zostało dobrze przeprowadzone. Ja nigdy nie pozwoliłem sobie usiąść do rozmów z innymi klubami. Kontaktowano się ze mną, ale nigdy tego nie zrobiłem. Odrzuciłem kilka propozycji spotkań – mówił po meczu z Parmą.

Według informacji Sky Sport Italia aktualne relacje między oboma panami są bardzo chłodne. Nic nie wskazuje również na to, aby uległy w najbliższym czasie poprawie. Najbardziej prawdopodobnym obecnie rozwiązaniem jest ich rozstanie po zakończeniu obecnego sezonu.

Napoli zajmuje obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli Serie A. Do prowadzącego Milanu traci dziewięć punktów, ale ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Juventusem.

Komentarze

Na temat “Napięta atmosfera w Napoli. Rozstanie z Gattuso przesądzone