Napastnik West Hamu uśmiecha się do Mourinho. “Praca z nim byłaby marzeniem”

Gianluca Scamacca
Gianluca Scamacca fot. Imago/Sportimage

Gianluca Scamacca wymieniany jest w gronie kandydatów do wzmocnienia ofensywy AS Romy. Sam zainteresowany zapewnia, że taki ruch byłby dla niego niezwykle atrakcyjny. Jak przyznaje, marzy o współpracy z Jose Mourinho.

  • Gianluca Scamacca jest zadowolony z plotek łączących go z AS Romą
  • Włoski napastnik nie wyklucza, że byłby zainteresowany takim ruchem
  • Aktualnie wciąż pozostaje zawodnikiem West Hamu United

Scamacca wybłaga transfer do Romy?

Gianluca Scamacca przez niemal całą swoją piłkarską karierę związany był z Włochami. Po fantastycznym sezonie latem 2022 roku za kwotę 36 milionów euro z Sassuolo wykupił go West Ham United. Debiutancki sezon w Premier League nie był dla reprezentanta Włoch zbyt udany. W samej lidze zdobył zaledwie trzy bramki, a kibice nazywają go transferowym niewypałem.

Młoty są gotowe pożegnać się ze swoim zawodnikiem, jeśli tylko wpłynie za niego atrakcyjna oferta. Media sugerują, że mógłby on tego lata przenieść się do AS Romy, która poszukuje następcy poważnie kontuzjowanego Tammy’ego Abrahama. Anglik wróci do gry najprawdopodobniej dopiero na początku 2024 roku.

Scamacca w rozmowie z “La Gazzetta dello Sport” przyznał, że taki ruch byłby dla niego niezwykle interesujący. Włoch marzy o współpracy z Jose Mourinho.

– Dla mnie Rzym jest domem. Totti jest moim idolem od dziecka. I który piłkarz na świecie nie marzyłbym o byciu trenowanym przez Mourinho? Jestem przekonany, że Mourinho by mnie zmotywował i z nim poprawiłbym się jeszcze bardziej – wyjaśnia.

Zobacz również: Wyciekły szczegóły transferu Pulisicia do klubu Serie A

Komentarze