Napastnik Rossonerich na celowniku Chelsea

Rafael Leao
Rafael Leao fot. PressFocus

Rafael Leao może jeszcze w tym oknie transferowym zmienić barwy klubowe, sugeruje The Times. Chelsea prowadzi rozmowy z Milanem w sprawie transakcji z udziałem Portugalczyka, chcąc zamknąć temat jeszcze przed syreną zamykająca letnie mercato.

  • Milan może jeszcze tego lata pożegnać się z waznym zawodnikiem
  • The Times podaje, że Chelsea zaczęła rozmowy z włoskim klubem w sprawie transferu Rafaela Leao
  • Rynkowa wartość Portugalczyka wynosi 70 milionów euro

Rafael Leao zakotwiczy w Premier League?

Rafael Leao to bez wątpienia jedna z kluczowych postaci ofensywy aktualnych mistrzów Serie A. Biorąc pod uwagę to, że kontuzjowany jest Zlatan Ibrahimović, to pozycja Portugalczyka w ekipie z San Siro jest bardzo solidna.

The Times twierdzi natomiast, że Rafael Leao znajduje się na radarze Chelsea. W środę światło dzienne ujrzały informacje związane z tym, że klubowi z Londynu został zaoferowany Neymar. Niemniej okazuje się, że sternicy The Blues nie są w stanie sfinalizować tego typu transakcji.

W każdym razie Chelsea chce jeszcze pozyskać nowego piłkarza do ofensywy. Zdecydowanie realniejszy scenariusz z pozytywnym zakończeniem dla klubu z Londynu dotyczy Rafaela Leao. Dziewięciokrotny reprezentant Portugalii ma kontrakt ważny z Milanem do końca czerwca 2024 roku.

23-latek dołączył do ekipy z Mediolanu w 2019 roku z Lille. Suma transferu wyniosła blisko 30 milionów euro. Jak dotąd Rafael Leao wystąpił w mediolańskiej ekipie w 119 spotkaniach, strzelając w nich 28 goli.

Czytaj więcej: AC Milan oficjalnie ogłosił zmianę właściciela

Komentarze

Na temat “Napastnik Rossonerich na celowniku Chelsea