Manchester United rozważa transfer gwiazdy AS Romy

Tammy Abraham
Tammy Abraham Pressfocus

Tammy Abraham dobrymi występami w barwach AS Romy szybko zyskał sobie przychylność kibiców, który doceniają jego umiejętności. Forma napastnika nie pozostała niezauważona także wśród innych topowych europejskich klubów. Według dziennikarzy Corierre dello Sport, 24-latkiem interesuje się Manchester United.

  • Tammy Abraham znakomicie wprowadził się do drużyny Romy, zostając w ubiegłym sezonie jej najlepszym strzelcem
  • Anglik wzbudził zainteresowanie Manchesteru United, który chciałby go sprowadzić latem
  • Roma oczekiwałaby za niego przynajmniej 80 milionów euro

Tammy Abraham z szansą na szybki powrót do Premier League?

Po sezonie 2021/22 można śmiało powiedzieć, że Tammy Abraham znakomicie wszedł w drużynie AS Romy w buty Edina Dzeko. Anglik w 53 meczach dla klubu ze Stadio Olimpico strzelił 27 bramek, zostając najlepszym strzelcem zespołu. Zachwycony postawą rosłego napastnika był Jose Mourinho, który wielokrotnie podkreślał jego ogromną jakość.

Znakomita postawa 24-latka wzbudziła zainteresowanie wielu europejskich klubów. Dziennikarze Corierro dello Sport przekazali, że o napastniku dość szybko przekonano się na Wyspach, a konkretnie w Manchesterze. Ich zdaniem zarząd Manchesteru United postrzega Abrahama za idealne wzmocnienie składu w formacji ataku. 

Wraz z końcem sezonu wygaśnie umowa Cristiano Ronaldo, który prawdopodobnie rozstanie się z Czerwonymi Diabłami. Zwolni się zatem wakat na środku ataku, gdzie Erik ten Hag najchętniej widziałby właśnie Tammy’ego Abrahama. Roma na pewno nie będzie się chciała jednak łatwo rozstawać z napastnikiem, którego kontrakt jest ważny jeszcze przez cztery lata. W kuluarach mówi się, że jedynie kwota zbliżona do 80 milionów euro zostałaby uznana za satysfakcjonującą.

Komentarze