AC Milan postara się latem o pozyskanie Dembele

Moussa Dembele (na środku)
Moussa Dembele (na środku) Pressfocus

Latem wygaśnie kontrakt Moussy Dembele z Olympique Lyon, a Francuz podjął już decyzję o odejściu. Niejasne pozostaje, gdzie napastnik trafi po zakończeniu sezonu. Ekrem Konur przekazał, że o zakontraktowanie go postara się AC Milan.

  • AC Milan planuje latem wzmocnić formację ataku
  • Jedną z opcji jest zakontraktowanie Moussy Dembele
  • Francuz latem stanie się wolnym zawodnikiem i będzie mógł dołączyć do Rossonerich za darmo

Moussa Dembele łakomym kąskiem na rynku transferowym

Moussa Dembele w obecnym sezonie musi godzić się z rolą rezerwowego napastnika Olympique Lyon. Francuz nie wybiegł na murawę w podstawowym składzie w żadnym z ostatnich ośmiu spotkań Les Gones. Z tego też względu podjął decyzję o odejściu z klubu wraz z końcem sezonu.

26-latek cieszy się zainteresowaniem na rynku transferowym, a w kontekście przyszłości Francuza wymieniało się Everton, czy Southampton. Do grona drużyn starających się o pozyskanie go dołączył według Ekrema Konura AC Milan.

Rossoneri chcieliby wzmocnić nieco formację ofensywną, która w tym sezonie rozczarowuje. Divock Origi nie spełnił pokładanych w nim nadziei, a transfer Charlesa De Ketelaere okazał się pomyłką. Z tego też względu klub poważnie rozważa sięgnięcie po Moussę Dembele. Obecny sezon jest w jego wykonaniu nieudany, jednak w ubiegłych rozgrywkach snajper w 36 meczach zanotował 22 trafienia. W Mediolanie wierzą, że z 26-latka uda się jeszcze wyciągnąć jego najlepszą wersję.

Komentarze