Napastnik odrzucił trzy oferty. Chce zostać w Serie A

Eldor Shomurodov
Eldor Shomurodov PressFocus

Eldor Shomurodov jeszcze w zimie może pożegnać się z Romą. Rzymianie liczą na odzyskanie większej części środków, które zainwestowali w Uzbeka. Do stolicy miały już wpłynąć oferty z Francji, ale napastnik konsekwentnie je odrzuca, ponieważ chce zostać w Serie A.

  • Eldor Shomurodov może opuścić Romę
  • Rzymianie chcą pozbyć się 27-latka
  • Reprezentant Uzbekistanu ma rozważać oferty pochodzące wyłącznie z Serie A

Shomurodov chce zostać we Włoszech

Zgodnie z doniesieniami Nicolo Schiry Eldor Shomurodov otrzymał już trzy oferty pochodzące z klubów spoza Serie A, jednak wszystkie trzy zostały przez niego odrzucone. Wprawdzie reprezentant Uzbekistanu chce rozstać się z Romą, ale nie zamierza opuszczać Włoch. W grze o podpis 27-latka pozostają Spezia, Torino i Cremonese.

Potencjalnym chętnym Roma stawia jeden, ale za to niesamowicie istotny warunek. Shomurodov może opuścić Rzym tylko na zasadzie transferu definitywnego – klub nie zamierza wypożyczać napastnika. Przyszły pracodawca napastnika Giallorossich będzie musiał zapłacić około 15 milionów euro, ponieważ stołeczna ekipa chce odzyskać większość środków zainwestowanych w 27-latka. Wilki zapłaciły za niego aż 17,5 mln.

W tym sezonie Shomurodov wystąpił w zaledwie ośmiu spotkaniach w koszulce Romy, a do siatki trafił tylko raz, w pucharowej potyczce z Łudogorcem. Trudno przypuszczać, by wobec znakomitej dyspozycji Tammy’ego Abrahama i Paulo Dybali Uzbek mógł liczyć na regularną grę.

Komentarze