Napastnik Milanu z wielkim gestem. Zrezygnował z pensji za marzec

Mario Mandżukić
Mario Mandżukić PressFocus

Mario Mandżukić przez większość marca leczył kontuzję, przez co ani razu nie pojawił się na boisku. W związku z tym zrezygnował z pensji za ten miesiąc, a pieniądze te zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Mario Mandżukić zrezygnował z marcowego wynagrodzenia

Mario Mandżukić pozostaje poza grą od 18 lutego. Wówczas AC Milan mierzył się na wyjeździe z Crveną zvezdą w Lidze Europy (2:2). Chorwacki napastnik opuścił boisko po 81 minutach i od tamtej pory mierzył się z kontuzją mięśniową. W wyniku urazu weteran opuścił dziesięć spotkań Rossonerich. Powrócił na ławkę dopiero w ostatnim starciu ligowym przeciwko Parmie (3:1). Nie pojawił się jednak na boisku.

Jako, że Mario Mandżukić przez cały marzec skupiał się na powrocie do zdrowia i nie pomógł swojej drużynie na boisku, postanowił honorowo zrzec się marcowego wynagrodzenia. Poinformowała o tym włoska agencja ANSA.

Niesamowity gest. To pokazuje etykę zawodową i profesjonalizm Mario Mandżukicia, a także jego szacunek do Milanu. Klub wykorzysta tę sposobność do dalszego wspierania Fundacji Milanu w projektach na rzecz młodzieży znajdującej się w kiepskiej sytuacji finansowej i edukacyjnej. W takich inicjatywach sport jest narzędziem integracji społecznej – powiedział w rozmowie ze wspomnianą agencją prezes mediolańskiego klubu, Paolo Scaroni.

34-latek dołączył do włoskiego zespołu w styczniu jako wolny zawodnik. Od tamtej pory rozegrał pięć spotkań, w których nie zdołał jeszcze zanotować bramki lub asysty. Będzie mógł polepszyć swój dorobek już w najbliższym starciu Milanu z Genoą w ramach Serie A.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 18. kwietnia 2021 12:29.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze