Włoskie klubu zgłaszają się po wychowanka ManUtd

Mason Greenwood
Mason Greenwood Imago/Sebastian Frej

Mason Greenwood czeka wciąż na możliwość powrotu do gry, jednak większe szanse ma na to poza Manchesterem United. Dziennikarze La Repubblica przekazali, że zainteresowanie pozyskaniem Anglika wykazują Juventus i Atalanta Bergamo. 

  • Mason Greenwood od blisko półtora roku czeka na możliwość gry. Anglik pozostaje zawieszony w związku z oskarżeniami m.in. o napaść na tle seksualnym
  • Manchester United wolałby pozbyć się Anglika, a zainteresowanie nim wykazały Juventus i Atalanta
  • Włoskie kluby są gotowe wypożyczyć snajpera Czerwonych Diabłów

Przenosiny do Serie A szansą na grę dla Greenwooda

Manchester United wciąż prowadzi wewnętrzne śledztwo wobec Masona Greenwooda, a wielu piłkarzy nie zgadza się na jego powrót do szatni. W tej sytuacji zawodnik zdecydowany jest na rozstanie z Czerwonymi Diabłami

Dziennikarze La Reppublica przekazali, że Anglik znalazł się na celowniku drużyn z Serie A – Juventusu i Atalanty Bergamo. W grę wchodzi przede wszystkim wypożyczenie napastnika, którego kontrakt ważny jest jeszcze do końca czerwca 2025 roku. 

W Premier League również jest kilka klubów, które wysłały zapytanie o napastnika. Gotowe byłyby nawet pozyskać go na zasadzie transferu definitywnego. Manchester United wkrótce powinien podjąć ostateczną decyzję wobec swojego wychowanka. Greenwood ostatni oficjalny mecz rozegrał 22 stycznia 2022 roku. Od tamtej pory pozostaje zawieszony w prawach zawodnika.

Także u nas: Kluby Premier League liczą na wzmocnienie kosztem Juve

Komentarze