Napastnik latem odejdzie z Milanu? Czas na kluczowe rozmowy

Rafael Leao (AC Monza - AC Milan)
Rafael Leao (AC Monza - AC Milan) PressFocus

Według Calciomercato AC Milan będzie zmuszony sprzedać Rafaela Leao w letnim okienku transferowym. Jeśli Rossoneri nie zdołają podpisać z nim nowej umowy, Portugalczyk może pożegnać się z San Siro.

  • Rafael Leao może opuścić San Siro w lecie
  • Wszystko zależy od postepu w negocjacjach między przedstawicielami zawodnika i Milanem
  • Na razie nie sposób przewidzieć, czy strony osiągną porozumienie

Wyższy kontrakt czy transfer latem?

Milan chce wykorzystać przerwę na spotkania reprezentacji, aby wrócić do rozmów z przedstawicielami Rafaela Leao. Zawodnik ma być chętny do pozostania w Mediolanie, ale istnieje zasadnicza różnica między propozycją finansową Rossonerich, a wymaganiami Portugalczyka.

Klub z San Siro zaproponował 23 latkowi stałą kwotę 6 mln euro za sezon gry plus premie, które podniosą wynagrodzenie do 7 mln euro, jednak Leao liczy na podstawową pensję w wysokości 7,5 mln euro. Rossoneri muszą “podkręcić tempo” negocjacji, ponieważ w razie ich fiaska letnie okienko może okazać się ostatnią okazją na sprzedaż napastnika za satysfakcjonująca kwotę.

Podczas następnego spotkania z udziałem obu stron zostaną omówione dwie kluczowe kwestie. Jednym z nich jest oferowana pensja, a drugim jest zapłata grzywny w wysokości 15 milionów euro na rzecz Sportingu. Leao oczekuje od Milanu znacznej premii za podpisanie umowy, ale w tej chwili nie Rossoneri nie są nadzwyczajnie chętni na taki ruch. Jeśli rozwiązanie nie zostanie znalezione, Leao latem opuści Mediolan, ponieważ Rossoneri nie będą chcieli go stracić za darmo w 2024 roku.

Komentarze