Napastnik Juve może być zaangażowany w transakcję z PSG

Moise Kean
Moise Kean fot. PressFocus

Juventus może jeszcze tego lata dokonać ciekawej transakcji z PSG. Klub z Turynu może wymienić się zawodnikami z przedstawicielem Ligue 1, sugeruje dziennikarz Alfredo Pedulla. Do mistrzów Francji miałby trafić Moise Kean, a w przeciwnym kierunku miałby się udać Leandro Paredes. Oczywiście ruch mógłby dojść do skutku po wykupieniu Włocha przez wielokrotnych mistrzów Serie A z Evertonu.

  • Juventus wciąż planuje kolejne ruchy transferowe
  • Dziennikarz Alfredo Pedulla twierdzi, że szeregi Bianconerich może zasilić Leandro Paredes
  • Argentyńczyk miałby zakotwiczyć w klubie z Allianz Stadium w zamian za Moise Keana

Juventus celuje w transfer pomocnika PSG

Juventus w trakcie trwającego okna transferowego dokonał już kilku wzmocnień. Okazuje się jednak, że sternicy Starej Damy jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Przedstawiciel Serie A ma plan, aby wzmocnić się w drugiej linii.

Jednocześnie Juventus może rozstać się z Moise Keanem, na co wpływ mają mieć gorsze relacje piłkarza z trenerem Massimiliano Allegrim. Gdyby reprezentant Włoch zmienił pracodawcę, to w zamian do Juve mógłby trafić Leandro Pardes z PSG.

Kean ma za sobą 32 występy w Juve w poprzedniej kampanii. Zdobył w nich pięć bramek, a także zaliczył jedną asystę. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 24 miliony euro. Z klubem z Turynu zawodnik wygrał między innymi trzy raz Scudetto.

Juve aktualnie jest w trakcie przygotowań do nowej kampanii. Nowy sezon ligowy wielokrotni mistrzowie Serie A zaczną w połowie sierpnia od potyczki z Sassuolo. Zanim do tego dojdzie, to Juventus zmierzy się w sparingach z FC Barceloną i Realem Madryt.

Czytaj więcej: Juventus już znalazł następcę De Ligta. Transfer Bremera potwierdzony!

Komentarze

Comments 3 comments

Wątpliwy ruch, bowiem Paredes jest wyceniany na ok 15mln czyli znacznie mniej niż Kean. Ponadto Juve nie ma póki co nowego dublera dla Vlahovica, więc Moise może zostać w tej roli zwłaszcza, że podobno imponuje formą w presezonie.
Jeśli Juventus zwolni miejsce w pomocy dla paredesa (Arthur, Ramsey) to zapewne go wypożyczy.