Correa opuści Inter? Zainteresowanie z Premier League

Joaquin Correa
Joaquin Correa fot. PressFocus

Joaquin Correa nie może wywalczyć miejsca w wyjściowej jedenastce Interu Mediolan, w związku z czym niewykluczona jest zmiana pracodawcy. Zdaniem “Calciomercato” Argentyńczykiem interesuje się Newcastle United.

  • Joaquin Correa wystąpił w zaledwie dwóch ligowych spotkaniach od pierwszej minuty
  • Jego sytuacji przygląda się Newcastle United
  • Przedstawiciel Premier League jest w stanie zapłacić za Argentyńczyka nieco ponad 30 milionów euro

Correa szuka rozwiązania trudnej sytuacji

Inter Mediolan może pochwalić się sporą jakością w linii ataku. Pod nieobecność kontuzjowanego Romelu Lukaku parę podstawowych napastników tworzą Edin Dżeko oraz Lautaro Martinez, których współpracę da się określić mianem obiecującej. Ich dyspozycja negatywnie rzutuje natomiast na regularność gry czwartego w hierarchii Joaquina Correi.

Bezpośrednio po transferze z Lazio Argentyńczyk sprawiał wrażenie brakującego ogniwa, jednak z biegiem czasu jego rola w zespole była niwelowana. Wpływała na to jego dyspozycja, ale także system gry, który premiował zawodników o innym wachlarzu umiejętności. W rezultacie Correa w obecnym sezonie zagrał tylko w dwóch ligowych spotkaniach od pierwszej minuty i jest ze swojej sytuacji niezadowolony.

Ratunkiem dla niego może okazać się transfer do Premier League. Poważne zainteresowanie usługami 28-latka wykazuje Newcastle United. “Sroki” są gotowe zapłacić Interowi Mediolan nieco ponad 30 milionów euro.

Jest to kwota, którą włodarze wicemistrzów Włoch z pewnością rozważą. Z Lazio pozyskano go za 23,5 miliona euro, co stanowiłoby kilkumilionowy zarobek. Byłoby to również kuszące z uwagi na sytuację finansową klubu, a także potencjalny definitywny wykup Lukaku.

Zobacz również: Inter nawiązał współpracę z globalnym partnerem

Komentarze

Comments 7 comments

Wielki Marotta zrobi super zarobek na Correi, Z Milanówka tacy zawodnicy uciekają za darmo. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Correa jest za młody dla MIlanówka.
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣