Napastnik Bayernu zagra w Serie A

Joshua Zirkzee (lewy górny róg)
Joshua Zirkzee (lewy górny róg) Pressfocus

Bologna sfinalizowała swój najdroższy tego lata zakup. W drużynie z Łukaszem Skorupskim zagra Joshua Zirkzee, z Bayernu Monachium.

  • Bologna poinformowała, że jej piłkarzem został Joshua Zirkzee
  • Holender kosztował włoski klub ponad osiem milionów euro
  • 21-latek podpisał czteroletni kontakt

Bologna z interesującym transferem

Joshua Zirkzee pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w holenderskich klubach. Swój kraj opuścił pięć lat temu, aby dołączyć do juniorskiej drużyny Bayernu. W Monachium 21-latek przechodził kolejne szczeble kariery, aż zadebiutował w ekipie mistrza Niemiec. Łącznie dla Bawarczyków zagrał 17 meczów, w których strzelił cztery gole. Holender nie miał szans na regularne granie, więc został sprzedany do Bolonii.

Joshua Zirkzee ma wielki potencjał i regularne występy są teraz elementarne dla jego rozwoju. Dlatego spełniliśmy jego życzenie i doszliśmy do porozumienia z Bologna FC w sprawie transferu. Umowa zawierają opcję powrotu, ponieważ Joshua pozostaje dla nas bardzo interesującym zawodnikiem. Będziemy monitorować jego rozwój w Bolonii i życzymy mu samych sukcesów w Serie A – powiedział Hasan Salihamidzic, dyrektor sportowy Bayernu.

Bologna kupiła 21-letniego snajpera za 8,5 miliona euro, chociaż portal Transfermarkt wycenia go na 11 milionów euro. Bayern zagwarantował sobie 50% przychodu z następnego transferu Zirkzee. Mistrz Niemiec zagwarantował sobie możliwość kupna Holendra w przyszłości. Nowy napastnik z Bologną związał się umową do 30 czerwca 2026 roku.

Czytaj także: Świetne mercato Romy. Kolejny zastrzyk gotówki

Komentarze