Napastnik Bayernu wypożyczony do Parmy. Klub ogłasza dwa transfery

Joshua Zirkzee
Joshua Zirkzee PressFocus

Joshua Zirkzee z Bayernu Monachium oraz Mattia Bani z Genoi dołączyli do włoskiego klubu w ramach wypożyczenia. Parma zapewniła sobie możliwość wykupienia ich po sezonie.

Parma kontynuuje wzmacnianie się przed rundą rewanżową Serie A. Klub znajduje się w strefie spadkowej. Przed powrotem do Serie B uchronić mają nowe nabytki. Już wcześniej włodarze ogłosili kupno Dennisa Maya oraz Vasiliosa Zagaritisa oraz wypożyczenie Andrei Contiego.

Trudne życie w cieniu Roberta Lewandowskiego

Joshua Zirkzee uważany jest za wielki snajperski talent. Holendrowi trudno jednak było liczyć na regularne występy jako środkowy napastnik w Bayernie Monachium. Robert Lewandowski w 25 meczach tego sezonu zanotował aż 27 bramek i siedem asyst. 19-letni Zirkzee grywał rzadko, lawirując pomiędzy pierwszym składem Bawarczyków, a ich rezerwami, występującymi na trzecim szczeblu niemieckich rozgrywek. W dziewięciu meczach we wszystkich rozgrywkach zanotował dwie asysty. W Parmie Holender będzie liczył na regularną grę w wyjściowym składzie i pokazanie się szerszej publiczności.

Wzmocnienie defensywy

Mattia Bani dość regularnie występował w barwach Genoi, ale w ostatnich trzech ligowych spotkaniach nie powąchał nawet murawy. Jego doświadczenie z pewnością przyda się Parmie w walce o utrzymanie. 27-latek rozegrał 84 spotkania na poziomie Serie A i drugie tyle na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Jedynie czerwona latarnia ligi z Crotone oraz drużyna Benevento straciły więcej bramek od Crociatich. Trener D’Aversa spróbuje załatać dziurawą defensywę w drugiej połowie sezonu, a pomóc w tym ma stoper Genoi.

Komentarze