Na stadionach w Serie A zasiądzie mniej kibiców

Fani Interu Mediolan
Fani Interu Mediolan Pressfocus

We Włoszech rośnie obawa, że piłkarskie rozgrywki znów storpeduje Covid. Kolejne mecze są odwoływane, a w mediach słyszy się o nowych przypadkach zachorowań wśród piłkarzy. Stąd postanowiono, że w 22. i 23. kolejce mecze Serie A wystartują maksymalnie przy udziale 5 tyś. kibiców. na trybunach

  • Władze Serie A wprowadzają nowe obostrzenia
  • Od 22. kolejki na stadiony wejdzie jedynie 5 tyś. fanów
  • Wszystko spowodowane jest wzrostem zarażeń na Covid wśród piłkarzy

Serie A dmucha na zimne

Noworoczna seria gier w Serie A została storpedowana przez koranowirusa, dlatego też doszło tylko do rozegrania sześciu pojedynków w 20. kolejce. Natomiast w niedzielę będą pauzować kolejne cztery ekipy, w tym również Atalanta.

Każdy dzień przynosi nowe, niepokojące wieści ze sztabów poszczególnych drużyn. Kluby w porozumieniu z władzami ligi zadecydowały, że w trosce o bezpieczeństwo kibiców, piłkarzy i pracowników, starcia w 22. i 23 kolejce odbędą się jedynie przy udziale 5 tyś. fanów zgromadzonych na stadionie.

W przeciwieństwie do innych krajów, trybuny we Włoszech od czasu wybuchu pandemii nigdy nie były zapełnione do ostatniego miejsca. Jesienią tego sezonu, na obiekty wpuszczano 75% kibiców. Pod koniec zeszłego roku postanowiono wprowadzić dodatkowe obostrzenia, więc ograniczono sprzedaż biletów do 50%.

Negatywny wynik testu na Covid jest już niewystarczający. Z podanego wyżej limitu mogą wymigać się jedynie osoby zaszczepione trzecią dawką. Tymczasem jeżeli organicznie wejściówek do 5 tyś. nie pomoże, władze ligi rozważą całkowite zamknięcie stadionów do odwołania.

Przeczytaj również: Napoli z nowym obrońcą na pokładzie

Komentarze