Mychitarian zadecydował – chce grać w Lidze Mistrzów

Henrich Mychitaryan
Henrich Mychitaryan PressFocus

W czwartek informowaliśmy, że AS Roma przedstawiła Henrichowi Mychitarianowi ostateczną ofertę przedłużenia umowy. Ormianin ostatecznie ją odrzucił i zdecydował się przyjąć dwuletni kontrakt w Interze Mediolan. Pomocnikowi zależy na grze w Lidze Mistrzów.

  • Kontrakt Henricha Mychitariana z AS Roma wygaśnie wraz z końcem czerwca
  • Giallorossi przedstawili Ormianinow ofertę przedłużenia kontraktu, ale zdecydował się ją odrzucić
  • 33-latek chce ponownie występować w Lidze Mistrzów. Dlatego też przyjął propozycję Interu Mediolan, gdzie będzie występować przez dwa najbliższe sezony

Mychitarian spędzi dwa kolejne sezony w Interze Mediolan

W czwartek informowaliśmy, że AS Roma przedstawiła Henrichowi Mychitarianowi ultimatum. Kontrakt Ormianina z rzymskim zespołem wygasa wraz z końcem czerwca. Klub najchętniej przedłużyłby współpracę i przedstawił pomocnikowi nową ofertę. Dostałby podwyżkę, na mocy której inkasowałby 3,6 miliona euro netto za rok. Dodatkowo mógłby liczyć na bonusy zależne od liczby rozegranych meczów.

Giallorossi dali Mychitarianowi dobę, a ten w tym czasie zdążył odrzucić propozycję. Jak donosi Fabrizio Romano, 33-latek pozostanie we Włoszech – konkretnie zagra dla Interu Mediolan. Zawodnik niebawem przejdzie testy medyczne, po czym Nerazzurri oficjalnie poinformują o transferze.

Ormianin podpisze z wicemistrzami Włoch dwuletni kontrakt. Zależało mu, by pod koniec kariery ponownie występować w Lidze Mistrzów, stąd odrzucenie propozycji Romy.

Mychitarian rozegrał w zakończonym niedawno sezonie 44 mecze. Zanotował w nich pięć bramek i dziewięć asyst.

Komentarze

Comments 5 comments

Czekam na komentarze konkurencji w stylu: „dziadek”, „wypalony” „takimi transferami Inter może zapomnieć o powrocie na szczyt”. XD
Idealne uzupełnienie składu, 2 letni kontrakt za rozsądną kasę, w razie przestoju Hakana będzie idealnym zamiennikiem podczas jednoczesnej walki na 3 frontach. Nic nie ryzykujemy, a możemy sporo uzyskać.

Głupie gadanie,przypomina mi się sytuacja z 2020 roku kiedy inter zamiast kupić Tonaligo zdecydował się na wypalonego Vidala. Drodzy Interniści popatrzcie gdzie dzisiaj Tonali a gdzie Vidal i wyobraźcie sobie pare Barella i Tonali w środku pola.

Co ty porównujesz wgl?
XDDDDDDD
Vidala, który przyszedł do Interu za nic(wysoki kontrakt swoją drogą), do Tonaliego za którego trzeba było wysupłać grubą gotówkę na teraz, której Inter nie miał? Niezła logika, pominę porównanie 33 latka do młodego talentu, który i tak nie zagrałby w podstawowym składzie i zmarnowałby szansę na progress.
Odklejenia ciąg dalszy.

Gruba gotówką? daj se spokój 25 milionów na te czasy to nie jest jakaś gruba gotówka Tonali mógłby z powodzeniem występować Pomiany mi przez ciebie zawodnikami pomocy
Anglicy pewnie daliby za niego 40, 50 milionów teraz, ciekawe ile dadzą za Vidala który pobiera prawie 8 milionow za pierdzenie na ławce rezerwowych.
Pamiętaj na młodym i utalentowanym zawodniku który ma w głowie poukładane nie stracisz najwyżej dużo zarobisz.