”Musimy pokonać samych siebie”

Stefano Pioli
Stefano Pioli Pressfocus

Stefano Pioli na konferencji prasowej przed półfinałem Pucharu Włoch był pytany między innymi o sytuację kadrową oraz możliwą zmianę właściciela.

  • 19 kwietnia odbędzie się mecz Inter kontra Milan
  • Przed półfinałem Pucharu Włoch głos zabrał Stefano Pioli
  • Włoch podzielił się swoimi przemyśleniami na różne tematy

Milan skupiony na sobie

W tym tygodniu czekają nas derby Mediolanu, które wyłonią finalistę Pucharu Włoch. Pierwszy mecz odbył się już dawno temu, bo na początku marca. Wówczas było 0:0. Ze skali trudności w meczu z Interem zdaje sobie sprawę Stefano Pioli.

Sami musimy stać się swoim punktem odniesienia. Musimy zrobić to lepiej niż w poprzednim sezonie. Jeśli dostaniemy się do finału, to już będzie oznaczało postęp. Musimy pokonać samych siebie. Nasza postawa i sposób gry przeciwko Interowi, zawsze wyglądały podobnie. Inter jest trudny do pokrycia, zmusza przeciwnika do ciągłego biegania. Mamy swoją strategię. Będziemy potrzebować jakości z piłką przy nodze i bez niej – powiedział opiekun Milanu, który wyjaśnił jak wygląda sytuacja kadrowa w jego drużynie.

Calabria i Romagnoli zostaną poddani dzisiaj ocenie. Pierwszy miał wczoraj pewne trudności, ale dzisiaj powinien już trenować normalnie. Drugi nie trenował jeszcze z zespołem, zobaczymy, co wydarzy się dzisiaj. Gabbia miał tylko skurcze, to nic poważnego. Musimy wygrać każdy mecz, jeśli chcemy walczyć do samego końca. Widzę bardzo skoncentrowany i zmotywowany zespół – stwierdził włoski szkoleniowiec.

Na konferencji prasowej nie zabrakło również pytania do trenera o informacje jakoby firma Investcorp z Bahrajnu rozpoczęła rozmowy w sprawie kupna Milanu. – Nowy właściciel? Nie rozmawialiśmy o tym. Klub jest zawsze blisko drużyny, wspiera nas. Teraźniejszość Milanu jest solidna, przyszłość może być jeszcze lepsza – przekazał Stefano Pioli.

Czytaj także: Gwiazdor Bundesligi celem dla mistrza Włoch

Komentarze