Murru dołączy do Torino?

Serie A
Serie A

Włoskie media podają, że Nicola Murru ma wkrótce dołączyć do Torino. Włoski obrońca ma udać się na roczne wypożyczenie, a po tym okresie, drużyna z Torino może zapłacić za piłkarza Sampdorii 6 milionów euro.

Czytaj dalej…

Torino, według doniesień włoskich mediów, ma podpisać kontrakt z bocznym obrońcą Sampdorii – Nicolą Murru. Transfer miałby odbyć się na zasadzie rocznego wypożyczenia, po którym to Byki mogłyby wykupić piłkarza za 6 milionów euro. Jak podaje Sky Sport Italia, oba klubu porozumiały się już w sprawie transferu, a sam piłkarz ma jutro przejść testy medyczne.

Włoch od początku swojej kariery, nawet juniorskiej, związany był tylko z dwoma klubami. Od dziecka przez wiele lat reprezentował barwy Cagliari. W tym klubie spędził szesnaście lat, jako siedemnastolatek, został włączony do pierwszej drużyny. Przez sześć sezonów, Włoch rozegrał w Cagliari 107 spotkań.

W lipcu 2017 roku przeszedł do Sampdorii za 9 milionów euro. Przez trzy sezony rozegrał w jej barwach 89 spotkań, ale podobnie jak w Cagliari, żadnego z tych meczów nie uwieńczył golem. Transfer do Torino zdecydowanie ułatwia obecny trener Byków. Marco Giampaolo trenował Sampdorię za czasów, kiedy grał tam Nicola Murru. Włoch nie powinien mieć więc większych problemów z wpasowaniem się w taktykę Torino, co byłoby na rękę obecnemu szkoleniowcowi Torino, gdyż przed inauguracyjnym meczem z Fiorentiną, kontuzjowani są Ricardo Rodriguez oraz Cristian Ansaldi.

Murru jest wszechstronnym zawodnikiem, może grać na obu bokach obrony. W przypadku definitywnego transferu Włocha, dużo zarobi jego były klub. Cagliari zapewniło sobie zapis, że należy im się 25% ceny od przyszłej sprzedaży Nicoli.

Komentarze