Mur na linii Napoli – Mertens

Dries Mertens
Dries Mertens PressFocus

Dries Mertens jest obecnie wolnym zawodnikiem, po tym jak z końcem czerwca wygasła jego umowa z Napoli. Belg nie może narzekać na brak ofert, ale do tej pory zwlekał z podjęciem decyzji, licząc na uzyskanie porozumienia z włoskim klubem w sprawie podpisania nowej umowy. Rozmowy w tej sprawie utknęły jednak w martwym punkcie. 

  • Dries Mertens nie zdecydował się na razie na podpisanie kontraktu z nowym klubem
  • Belg zwleka z decyzją ze względu na chęć pozostania we Włoszech i w Napoli
  • Według włoskich mediów osiągnięcie porozumienia między stronami może być niemożliwe

Impas w rozmowach

30 czerwca wygasł dotychczasowy kontrakt Mertensa z Napoli. 35-letni Belg cały czas pozostaje bez klubu. Jak informuje Corriere dello Sport Mertens nie chce opuszczać Włoch i na razie odrzucił wszystkie propozycje, licząc na możliwość pozostania w Napoli.

Mertens w ostatnim czasie pozostawał w kontakcie z prezydentem Napoli Aurelio De Laurentiisem, ale rozmowy w sprawie nowego kontraktu utknęły w martwym punkcie. Kwestią sporną pozostaje kwestia wynagrodzenia. Włoski klub oferuje belgijskiemu napastnikowi roczny kontrakt i wynagrodzenie w wysokości 2,5 miliona euro, podczas gdy sam piłkarz oczekuje zarobków opiewających na 2,9 milionów euro.

Choć różnica między ofertą a oczekiwaniami nie jest duża, żadna ze strony nie jest skłonna do zmiany zdania. Na chwilę obecną wydaje się, że podpisanie nowego kontraktu przez Mertensa jest niemożliwe i Belg definitywnie tego lata pożegna się z Neapolem.

Wśród klubów zainteresowanych pozyskaniem Mertensa wymienia się Lazio, Royal Antwerp i Olympique Marsylię. 

Zobacz także: Spaletti opowiedział o wzmocnieniach Napoli. “Kwaracchelia powinien zastąpić Insigne”

Komentarze

Comments 2 comments

Zachowanie klubu jest przykre. Martens kocha to miasto i klub. zgodził się na obniżkę pensji. Jak mało który piłkarz utożsamia się z miastem, mieszkając w mocno zaludnionym miejscu miasta. Rekordzista goli dla Napoli. W zeszłym sezonie, gdy Osimhen miał kontuzję, wszedł i zaczął strzelać ważne bramki. Szkoda, że żyjemy w czasach kiedy liczy się tylko kasa i nie patrzy się na to co zrobiłeś dla klubu. Przykre czasy.

Chyba to reformowanie i odświeżanie Napoli trochę wymknęło się spod kontroli. Trzeba czekać do końca mercato i wówczas oceniać.
Na razie pozbyto się wielu doświadczonych zawodników z najwyższymi kontraktami (Manolas w styczniu, Insigne, Koulibaly, Ghoulam, Ospina, Mertens w zawieszeniu).
Niektóre odejścia jak najbardziej potrzebne, przemyślane i z zaplanowanymi zastępstwami (M. Olivera za Ghoulama czy Kwaratskhelia za Insigne). Natomiast inne tak jakby zaskoczyły klub (np. Koulibaly, Ospina).
Napoli ma kilka problemów do rozwiązania i nie będzie to chyba łatwe.