Mundo Deportivo: AC Milan chce zatrudnić Pepa Guardiolę

Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. fcbarcelona.cat

AC Milan od kilku lat znajduje się w dużym kryzysie. Z tego powodu klub z San Siro będzie chciał na kolejny sezon sprowadzić trenera Pepa Guardiolę oraz Marca Overmarsa na stanowisko dyrektora sportowego – donosi Mundo Deportivo.

Czytaj dalej…

Według hiszpańskiego dziennika, Elliott Management, właściciele Rossonerich, są sfrustrowani brakiem wyników i zatrudnianiem kolejnych trenerów. W związku z tym, Milan zamierza sprowadzić po tym sezonie doświadczonego szkoleniowca, który gwarantuje sukcesy.

Przed tygodniem zwolniony został Marco Giampaolo, którego zastąpił Stefano Pioli. Media spekulują, że jest to jedynie rozwiązanie tymczasowe. Mundo Deportivo informuje, że idealną opcją dla Rossonerich byłoby zatrudnienie Guardioli, obecnego menedżera Manchesteru City, który nie pierwszy raz jest łączony z przenosinami do Włoch.

Zarząd Milanu jest również niezadowolony z pracy dyrektorów, Paolo Maldiniego i Zvonimira Bobana. Żaden z nich nie spełnia pokładanych w nich oczekiwań. Mundo Deportivo informuje, że nowym dyrektorem sportowym miałby zostać pracujący obecnie w AFC Ajaxie Marc Overmars.

Komentarze