MŚ U-20: Ekwador na trzecim miejscu!

MŚ U-20: Ekwador - Włochy
MŚ U-20: Ekwador - Włochy fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Włoch – na Mistrzostwach Świata U-20 – przegrała z Ekwadorem 0:1 (po dogrywce). Tym samym kadrowicze z Ameryki Południowej zajęli trzecie miejsce na tym turnieju.

Co działo się w tej potyczce? W dziesiątej minucie z dystansu przymierzył Plata. Golkiper reprezentacji Włoch nie miał jednak z tą próbą wielkich problemów.

Piłkarze reprezentacji z Ekwadoru przedarli się w pole karne rywali w 14. minucie. Palacios zagrał wzdłuż bramki, ale nie było tam żadnego z jego kolegów.

Pierwszy celny strzał Włochów miał zaś miejsce w 39. minucie. Wtedy to z dystansu uderzył del Prato. Na posterunku był bramkarz reprezentacji Ekwadoru, który interweniował przy okazji “na notę”. Cały czas mieliśmy zatem bezbramkowy remis.

Siedem minut po zmianie stron na uderzenie zdecydował się Alcivar, ale było ono niecelne. Kilkadziesiąt sekund później podobnie było w przypadku Alvarado.

W 56. minucie Włosi stracili piłkę. Przejął ją Campana i długo nie namyślając się oddał strzał. Trafił on w słupek bramki rywali. W 59. minucie Carnesecchi musiał interweniować po celnym urodzeniu Palaciosa.

W 66. minucie Alvarado dośrodkował na głowę Campany. Znowu było blisko, ale Ekwadorczykowi zabrakło precyzji.

W 77. minucie indywidualną akcją popisał się Rezabala. Uderzył jednak minimalnie niecelnie i wciąż czekaliśmy na pierwsze trafienie. Kilka minut potem niewiele do szczęścia zabrakło Colpaniemu.

W 93. minucie z wolnego szczęścia próbował Alvarado. Bramkarz reprezentacji Włoch poradził sobie z tym uderzeniem. Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i czekała nas dogrywka.

Kilka minut po wznowieniu gry Włosi mieli znakomitą sytuację na objęcie prowadzenia. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Olivieri.

Zemściło się to w 104. minucie. Wtedy to celny strzał z kilku metrów oddał Mina – 1:0 dla Ekwadoru.

W 111. minucie Quintero celnie uderzył na bramkę rywali. Ta próba nie stanowiła jednak wielkiego wyzwania dla golkipera Italii.

Sześć minut potem blisko był Ranieri, ale nie udało mu się wyrównać i cały czas było 1:0 dla Ekwadoru.

Ostatecznie nic już się nie zmieniło i kadra z Ameryki Południowej zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata U-20.

Włochy U-20 – Ekwador U-20 0:1 po dogrywce (0:0, 0:0)