Możliwy niespodziewany kandydat do gry w kadrze Włoch

Bremer
Bremer Pressfocus

Bremer od pięciu lat gra na Półwyspie Apenińskim. Niewykluczone, że obrońca Juventus wystąpi w reprezentacji Włoch. 25-latek zamierza obiegać się o obywatelstwo.

  • Bremer za niedługo będzie we Włoszech już pięć lat
  • Dzięki temu będzie mógł ubiegać się o włoskie obywatelstwo
  • Obrońcą Juventusu interesuje się selekcjoner Brazylii, ale granie w kadrze Roberto Manciniego to realna opcja

Bremer może wspomóc kadrę Manciniego

Reprezentacja Włoch ma za sobą fatalny rok. Roberto Mancini i spółka nie awansowali na tegoroczne mistrzostwa świata, które na przełomie listopada i grudnia zorganizuje Katar. Aktualni mistrzowie Europy koncentrują się zatem na rywalizacji w Lidze Narodów, a ich następnym celem będą kwalifikacje do mistrzostw Europy w 2024 roku. Niewykluczone, że Roberto Mancini w eliminacjach będzie miał większe pole manewru.

O włoskie obywatelstwo ubiegać się będzie doskonale znamy na Półwyspie Apenińskim Bremer. Brazylijczyk trafił do Italii w 2018 roku. Wówczas dołączył do Torino, które tego lata zamienił na Juventus. 25-latek w Serie A wystąpił już ponad 100 razy.

Środkowy obrońca Bianconerich jest czołowym piłkarzem w lidze na swojej pozycji. Mimo tego nie zagrał ani razu w reprezentacji Brazylii. To otwiera mu szansę na granie we włoskiej kadrze od 2023 roku, gdy minie pięć lat od jego przybycia na Półwysep Apeniński. Bremer mógłby grać dla mistrza Europy, ponieważ ma weneckie korzenie. W przypadku otrzymania włoskiego obywatelstwa, nie będzie zatem przeszkody w grze dla aktualnego mistrza Europy, chociaż selekcjoner Brazylii przyznał, że obserwuje środkowego obrońcę Juventusu.

Czytaj także: Roma dopięła swego. Belotti zagra u Mourinho!

Komentarze

Na temat “Możliwy niespodziewany kandydat do gry w kadrze Włoch