Możliwe roszady trenerskie w Juve. Co dalej z Allegrim?

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Massimiliano Allegri nie zostanie zwolniony z Juventus, podaje Sky Sport Italia. Ostatnio nie brakowało doniesień na temat ewentualnego rozstania Włocha z klubem Turynu. Wygląda jednak na to, że doświadczony trener jest obdarzony dużym kredytem zaufania przez sterników Starej Damy.

  • Juventus jest cieniem drużyny sprzed lat
  • Ekipa z Turynu w kolejnym sezonie z rzędu nie rozpieszcza swoich kibiców
  • Wygląda na to, że mimo wszystko spokojny o swoją posadę może być Massimiliano Allegri

Juventus przed wielkimi zmianami?

Massimiliano Allegri wrócił do Juventusu latem 2021 roku. 55-letni szkoleniowiec związał się z klubem z Allianz Stadium umową do końca czerwca 2025 roku. W ramach kontraktu z Juve trener może liczyć na zarobki w wysokości dziewięciu milionów euro rocznie.

Po porażce Juventusu z Benfiką (1:2) w Lidze Mistrzów i remisie z Salernitaną (2:2) w Serie A pojawiły się w mediach głosy, że posadę może stracić Allegri. Sky Sport Italia przekonuje jednak, że takie rozwiązanie nie jest brane pod uwagę. Chociaż realny scenariusz zakłada, że zmiany w sztabie szkoleniowym dotkną innych pracowników klubu.

Zobacz także:

Prawdopodobne jest, że Juventus zdecyduje się na zatrudnienie nowych trenerów od przygotowania fizycznego. Ma być to następstwem wielu kontuzji w turyńskiej ekipie w ostatnim czasie.

Drużyna z Allianz Stadium ma po rozegraniu sześciu kolejek ligowych 10 punktów na koncie. W najbliższy weekend Stara Dama zmierzy się na wyjeździe z Monzą. Mecz odbędzie się w niedzielę o 15:00.

Czytaj więcej: Juventus – Benfica: Milik z golem, Stara Dama bez przełamania [WIDEO]

Komentarze