Mourinho zostanie zawieszony. “Jesteś wysłannikiem Juventusu!”

Jose Mourinho
Jose Mourinho PressFocus

Jak informuje włoska La Stampa, Jose Mourinho zostanie zawieszony na dwa lub trzy mecze Serie A po tym, jak w czasie sobotniego meczu z Hellasem Verona wykrzyczał do arbitra głównego tego spotkania, że jest wysłannikiem Juventusu. Portuglaczyk otrzymał czerwoną kartkę w końcowych minutach sobotniego starcia.

• Mourinho zostanie zawieszony na dwa lub trzy spotkania
  • Portugalczyk zachował się niesportowo wobec arbitra głównego podczas meczu z Hellasem
  • Rodzina arbitra jest powiązana ze środowiskiem Juventusu

Mourinho nie wytrzymał nerwowo i obraził sędziego

Roma przegrywała do przerwy już 0:2, jednak po zmianie stron giallorossi zdołali wrócić do gry i wyrównali wynik spotkania. Ogrom emocji w tym meczu, sprawił, że w doliczonym czasie gry nerwów na wodzy nie potrafił utrzymać Mourinho, który zaczął wykonywać obraźliwe gesty w kierunku arbitra.

Dzisiaj La Stampa dodaje kolejnego smaczku tej sytuacji. Dziennikarze twierdzą, że portugalski szkoleniowiec miał wykrzyczeć do arbitra głównego, Luki Pairetto: “Przysłali cię tutaj celowo, to Juventus cię przysłał”. Jak powszechnie wiadomo Mourinho nie przepada za turyńskim klubem od czasu prowadzenia Interu Mediolan, a ponadto w trwającej kampanii Roma walczy z ekipą bianconerich o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.

Brat sędziego Pairetto, Alberto, pracował przez ostatnie osiem lat dla Juventusu piastując kierownicze stanowiska. Ich ojciec, Pierluigi, jest byłym arbitrem Serie A skazanym za udział w słynnej aferze calciopoli.

37-letni Luca Pairetto to obecnie jeden z najbardziej doświadczonych włoskich sędziów. Ma na swoim koncie 92 mecze w Serie A. We wrześniu ubiegłego roku został także arbitrem międzynarodowym.