Mourinho zawieszony i z grzywną

Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. PressFocus

Jose Mourinho został zawieszony na dwa mecze przez Wydział Dyscypliny Lega Serie A. Portugalczyk poniósł karę za obrazę sędziego. Trener AS Roma nie jest jedynym, który został ukarany w stołecznej ekipie. Także współpracownicy Portugalczyka zostali zawieszeni.

  • Jose Mourinho został ukarany grzywną i zawieszeniem na dwa mecze
  • Portugalczyk poniósł karę za charakterystyczny gest telefoniczny, nawiązujący do afery Calciopoli
  • Trener AS Roma miał jednocześnie krzyczeć w kierunku Luki Pairetto, że został przysłany przez Juventus

Mourinho nie pomoże Romie z Atalantą

Jose Mourinho poniósł konsekwencje wydarzeń, które miały miejsce po zremisowanym starciu z Hellas Werona (2:2). Portugalski szkoleniowiec wykonał gest z telefonem, który był nawiązaniem do śledztwa dotyczącego sędziego Pieruluigiego Pairetto. Był on zamieszany w aferę Calciopoli.

Raport komisji dyscyplinarnej wskazywał również, że Mourinho w tunelu kontynuował przekazywanie insynuacji w kierunku arbitra meczu Roma – Hellas Werona. Za swoje zachowanie Portugalczyk został ukarany grzywną. Musi zapłacić karę w wysokości 20 tysięcy euro. Współpracownicy Mourinho także zostali ukarani. Tiago Pinto został zawieszony do ósmego marca. Z kolei asystent portugalskiego trenera Luis Da Costa Nuno Santos został zawieszony na dwa mecze.

AS Roma aktualnie plasuje się na ósmym miejscu w tabeli ligi włoskiej. Rzymianie legitymują się dorobkiem 41 punktów na koncie. W najbliższy weekend Giallorossi na wyjeździe zagrają ze Spezią Calcio.

Czytaj więcej: Wyciekły plany związane z terminarzem nowego sezonu Serie A

Komentarze

Na temat “Mourinho zawieszony i z grzywną

Osobiście uważam, że kara jest zbyt surowa. W tym sezonie już widzieliśmy dużo gorsze zachowania ludzi ze sztabów szkoleniowych w całym Serie A a kar jakoś za to nie było. Czyżby władze Serie A nie za bardzo przepadali za Jose ?