Mourinho zapytany o powrót Spinazzolii. ”To jest najważniejsze”

Leonardo Spinazzola
Leonardo Spinazzola Pressfocus

Leonardo Spinazzola w sezonie 2021/2022 nie rozegrał ani minuty przez kontuzję Achillesa. O stanie zdrowia Włocha wypowiedział się Jose Mourinho.

  • Nicola Zalewski ma wyjść w składzie na kolejny mecz Romy
  • W coraz lepszym stanie jest jego rywal, czyli Leonardo Spinazzola
  • Powrotu Włoch do gry nie zamierza jednak przyśpieszać Jose Mourinho

Zalewski może być spokojny o minuty

Leonardo Spinazzola to aktualny mistrz Europy z reprezentacją Włoch, której wydatnie pomagał aż do pechowego ćwierćfinału przeciwko Belgii. Wówczas lewy wahadłowy zerwał ścięgno Achillesa. Z tego powodu 29-latka nie obejrzeliśmy nawet przez minutę w sezonie 2021/2022.

Włoskie media jakiś czas temu informowały, ze Spinazzola może wrócić do gry za kilka tygodni. Takiego scenariusza nie wykluczył Jose Mourinho, który zachowuje jednak spokój w tej kwestii.

Wiadomość o Spinazzoli jest pozytywna, ale wydaje się, że próbujesz poznać mecz lub moment, w którym możemy powiedzieć, że wróci. A to jest niemożliwe: minęło zbyt wiele miesięcy bez treningu z zespołem. Zacznie teraz, krok po kroku. Powoli, wszyscy jesteśmy szczęśliwi, ale spokojni. Nie chcemy powiedzieć, czy wróci jutro, czy w ostatnim meczu. Zawodnik jest super szczęśliwy i to jest najważniejsze – rzekł portugalski szkoleniowiec.

W najbliższym meczu Serie A, przeciwnikiem Romy będzie Sampdoria. Bardzo prawdopodobne jest to, że dojdzie wówczas do rywalizacji dwóch Polaków. Miejsce w składzie na lewym wahadle ma bowiem utrzymać Nicola Zalewski. Tak twierdzi świetnie poinformowany dziennikarz Gianluca Di Marzio. Tym samym młody piłkarz Romy zagrałby naprzeciw Bartosza Bereszyńskiego, gdyż ten jest pewniakiem do gry w Genui.

Czytaj także: Roma chce zamienić Pereza na Guedesa

Komentarze