Mourinho uderza w swojego zawodnika. “Będzie musiał poszukać sobie nowego klubu”

Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. PressFocus

AS Roma tylko zremisowała w środę z Sassuolo, co można potraktować jako stratę punktów. Na pomeczowej konferencji prasowej Jose Mourinho skupił się na jednym z zawodników, który jego zdaniem zaprzepaścił sobie przyszłość w zespole.

  • AS Roma zremisowała z Sassuolo 1-1
  • Na konferencji prasowej Jose Mourinho stwierdził, że jeden z zawodników “zdradził” swoją drużynę
  • Media donoszą, że chodzi o Ricka Karsdorpa

Mourinho wyrzuca z klubu swojego zawodnika

AS Roma długo nie mogła przebić się przez defensywę Sassuolo. W 80. minucie do siatki trafił Tammy Abraham, lecz chwilę później padła bramka wyrównująca. Ostatecznie rzymianie zremisowali 1-1, co w kwestii ich walki o czołowe lokaty można uznać jako stratę punktów.

Na pomeczowej konferencji prasowej Jose Mourinho nie krył wściekłości spowodowanej przebiegiem spotkania. Wyróżnił jednego z zawodników, który jego zdaniem “zdradził” drużynę.

Drużyna chciała wygrać i grała bardzo dobrze. Kontrolowała przeciwnika, który jest bardzo trudny, ponieważ bardzo szybko kontratakuje i atakuje wolne przestrzenie i chciałbym przeprosić, że jej wysiłek został zdradzony przez postawę jednego nieprofesjonalnego gracza.

Nieprofesjonalna postawa nie jest fair w stosunku do kolegów i to mnie bardzo rozczarowuje. Punkt zdobyty na wyjeździe nie jest złym wynikiem i generalnie jestem zadowolony z postawy drużyny – mówi Portugalczyk.

Mourinho nie chciał zdradzać personaliów oskarżanego zawodnika. Media spekulują, że chodzi o Ricka Karsdorpa, który na murawie pojawił się w 65. minucie. Szkoleniowiec AS Romy miał mu nakazać poszukiwania nowego klubu.

Nie powiem. W tym meczu skorzystałem z 16 piłkarzy i postawa 15 z nich mi się podobała. Ten jeden w styczniu będzie musiał poszukać sobie nowego klubu – stwierdził.

Zobacz również: Wahadłowy Interu priorytetem dla Chelsea

Komentarze