Mourinho tonuje świetne nastroje

Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. PressFocus

AS Roma pod dowództwem Jose Mourinho nie zwalnia tempa. Giallorossi pod wodzą Portugalczyka nie zaznali jeszcze smaku porażki w oficjalnym spotkaniu. Dzisiaj o 18:00 stołeczna ekipa będzie chciała kontynuować passę zwycięskich starć, co dał do zrozumienia opiekun Wilków przed meczem.

  • AS Roma jest aktualnie w świetnej dyspozycji
  • Udany czas w klubie ze Stadio Olimpico zalicza Jose Mourinho
  • Portugalczyk mimo kolejnych zwycięstw nie popada w samozachwyt

Roma imponuje na starcie sezonu

AS Roma była górą w każdym z sześciu ostatnich meczów, licząc Serie A i Ligę Konferencji Europy. W miniony czwartek Giallorossi nie dali żadnych szans CSKA Sofia (5:1). Tymczasem Mourinho zaczął tonować optymistyczne nastroje.

– Łatwo jest powiedzieć, że gramy najlepszą piłkę we Włoszech. To nie jest jednak kierunek, w którym chcemy iść – powiedziiał Portugalczyk w trakcie sobotniej konferencji prasowej.

– Po każdym naszym spotkaniu musimy analizować, co wyszło dobrze, a co źle. Bez wątpienia możemy poprawić jakość naszej gry, a już na pewno grę w obronie. Prawda jest taka, że mimo wysokiego zwycięstwa z CSKA Sofia, były momenty, gdy rywal przejmował kontrolę nad grą – kontynuował Mourinho.

Dzisiaj kolejnym przeciwnikiem rzymian będzie Hellas Werrona, gdzie ostatnio doszło do zmiany na stanowisku trenera. Eusebio Di Francesco został zastąpiony przez Igora Tudora.

– Nie mogę komentować decyzji władz innych klubów. Mogę tylko powiedzieć, że jako kolega, że niedobrze jest patrzeć, gdy trenerzy są zwalniani tak wcześnie. Co się jednak za tym kryje, to już nie moja sprawa. Cieszę się natomiast, że do pracy wrócił Walter Mazzarri, z którym rywalizowałem już we Włoszech i w Anglii, podczas gdy Igor Tudor szukał swojego miejsca – mówił trener Romy.

– Wiemy, że Hellas Werona ma zero punktów. W każdym razie jesteśmy też świadomi tego, że spotkania przeciwko Interowi, czy Bolognie mogły zakończyć się z lepszym efektem. Wiemy, że Tudor wraca do podejścia praktykowanego w poprzednim sezonie w klubie przez Ivana Juricia. Na taką ewentualność się przygotowujemy – powiedział Mourinho.

Czytaj więcej: Roma – CSKA Sofia: Giallorossi nie dali szans Bułgarom

Komentarze