Mourinho starł się z sędzią Ligi Europy. “Jesteś hańbą”

Jose Mourinho i Anthony Taylor
Jose Mourinho i Anthony Taylor fot. Imago / David Klein / Sportimage

AS Roma pierwsza zdobyła bramkę w środowym finale Ligi Europy, ale ostatecznie nic to nie dało ekipie z Serie A. Giallorossi przegrali z Sevillą w konkursie jedenastek (1:4). W normalnym czasie i po dogrywce miał miejsce remis (1:1). Tymczasem po meczu z arbitrem zawodów starł się Jose Mourinho.

  • AS Roma musiała w środę uznać wyższość Sevilli
  • Media spoełcznościowe obiegł materiał wideo ze spięciem trener Giallorossich z sędzią Anthonym Taylorem
  • Portugalczyk nie szczędził krytycznych słów w kierunku arbitra

Jose Mourinho z pretensjami do sędziego

AS Roma nie wygrała kolejnych europejskich rozgrywek z rzędu. Ekipa z Rzymu musiała uznać wyższość Sevilli. Tymczasem nerwowo po spotkaniu zareagował trener Giallorossich.

Jose Mourinho już po spotkaniu rozmówił się arbitrem zawodów Anthonym Taylorem. Do sytuacji doszło na parkingu. Portugalczyk miał przekazać angielskiemu sędziemu, co o nim myśli. “Jesteś pieprzona hańbą” – miał powiedzieć The Special One.

Mourinho po spotkaniu nie szczędził krytycznych słów w kierunku arbitra. Przede wszystkim Portugalczyk był wściekły, że Eric Lamela nie zobaczył czerwonej kartki.

Wcześniej informowano, że Mourinho po raz pierwszy od pięciu zwycięstw przegrał finał w europejskich pucharach. Roma po raz drugi w historii nie zdobyła Pucharu UEFA/Ligi Europy.

Sevilla z kolei po raz siódmy w historii wygrała Ligę Europy (Puchar UEFA). Hiszpański zespół jest rekordzistą pod tym względem.

Czytaj więcej: Rzuty karne wyłoniły zwycięzcę Ligi Europy. Rzymianie we łzach

Komentarze