Mourinho spróbuje ściągnąć kolejnego rodaka

Darwin Nunez i Goncalo Ramos
Darwin Nunez i Goncalo Ramos Pressfocus

Z najnowszych raportów Calciomercato wynika, że Goncalo Ramos znalazł się na liście życzeń Jose Mourinho. Młody Portugalczyk odgrywa pierwsze skrzypce w Benfice, co nie uszło uwadze “The Special One”.

  • AS Roma planuje spotkanie z otoczeniem Goncalo Ramosa
  • Sezon 2021/22 jest w wykonaniu Portugalczyka imponujący, dlatego wzbudza coraz większe zainteresowanie na rynku transferowym
  • Benfica na razie nie chce sprzedawać 20-latka, bo grozi jej widmo utraty Darwina Nuneza

Goncalo Ramos z szansą na podbój Serie A

Goncalo Ramos przedstawił się szerszemu gronu, gdy pakował piłkę do siatki Liverpool (3:3) w ramach rewanżu 1/4 Ligi Mistrzów. Na co dzień błyszczy na boiskach portugalskiej ekstraklasy. Szybko wywalczył miejsce w pierwszym składzie i aktualnie ma na koncie 43 spotkania, w których zdobył osiem goli i cztery asysty.

Regularne występy to klucz do dalszego rozwoju 20-latka. Według Calciomercato, AS Roma szykuje spotkanie z otoczeniem Ramosa. Atakujący najlepiej czuje się na pozycji skrzydłowego, środkowego napastnika lub drugiego snajpera. Jose Mourinho jest przekonany, że jego rodak świetnie współpracowałby z Tammym Abrahamem. Wówczas obaj panowie stanowiliby o sile Giallorossich w przyszłym sezonie.

Żeby tak się stało, rzymianie muszą przedstawić niezwykle ciekawą ofertę. Latem Lizbonę może opuścić Darwin Nunez. Jeżeli z zespołu odejdzie bramkostrzelny zawodnik, Benfica spróbuje zatrzymać Ramosa. W tej chwili usługi 20-latka wyceniane są na maksymalnie 20 mln euro. Młody talent wciąż ma ważną umowę do 2026 r., co komplikuje sprawę transferu do Serie A, przynajmniej na razie.

Czytaj więcej: Nigdy nie skreślaj starych mistrzów. Nawet, gdy mowa o Mourinho

Komentarze