Mourinho o przyszłości Zaniolo: potrzeba dojrzałości

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo PressFocus

Tiago Pinto niedawno wyznał, że przedłużenie kontraktu z Nicolo Zaniolo nie jest pewne. Teraz głos w tej sprawie zabrał Jose Mourinho, przygotowujący Romę do meczu z Genoą.

  • Dyrektor sportowy Romy przyznał, że pozostanie Zaniolo w stolicy Włoch nie jest pewne
  • Do sytuacji odniósł się Jose Mourinho, który przygotowuje Giallorossich do starcia z Genoą

Mourinho: w przypadku Zaniolo potrzeba dojrzałości

Za Romą intensywny styczeń. Rzymianie rozpoczęli go od dwóch bolesnych porażek z Milanem (1:3) i Juventusem (3:4), by przekuć to w serię trzech kolejnych zwycięstw. Giallorossi pracowali też w sprawie transferów, wypożyczając niegrających zawodników i sprowadzając na ich miejsce innych. Ostatnie tygodnie skomentował na konferencji przedmeczowej Jose Mourinho.

Jestem zadowolony z okienka w naszym wykonaniu. Jeśli jednak zapytasz mnie, czy wolałbym to, co zrobiły inne drużyny, odpowiedziałbym, że tak. Uczestniczyłem w rynku transferowym, będąc w innych klubach o podobnym profilu, ale jestem zadowolony z tego, co osiągnęliśmy. Jesteśmy silniejsi niż 31 grudnia. Straciliśmy graczy, którzy grali mało i przejęliśmy innych, którzy grali częściej – w ten sposób Portugalczyk podsumował ruchy transferowe Romy.

Przed Giallorossimi pojedynek z Genoą. Podejdą do niego po dwóch kolejnych zwycięstwach.

Lorenzo Pellegrini nie jest jeszcze gotowy do gry, stąd brak powołania. Mecz z Genoą będzie trudny. Zmienili trenera, ale mają sporo opcji. Gramy u siebie, wracają nasi kibice. Wygraliśmy dwa mecze z rzędu i byłoby dla nas ważne, gdyby udało się przedłużyć tę serię. Musimy być skoncentrowani – ocenił najbliższego rywala The Special One.

Następnie ocenił kwestię istotną z perspektywy kibiców. Ostatnio dyrektor sportowy przyznał, że przedłużenie umowy z Nicolo Zaniolo jest niepewne. Natychmiast pojawiły się informacje o zainteresowaniu utalentowanym pomocnikiem ze strony Juventusu czy Tottenhamu.

Słowa dyrektora są normalne. Tiago Pinto jest szczery i bezpośredni, dlatego trudno mu było powiedzieć, że Zaniolo zagra u nas w przyszłym sezonie na sto procent. W tej sytuacji potrzeba dojrzałości. To coś kluczowego w naszym rzymskim projekcie – odrzekł Portugalczyk. Z tych słów można wyczytać, że pozostanie Zaniolo na Stadio Olimpico wciąż jest możliwe.

Giallorossi zmierzą się z Genoą w sobotę o godzinie 15:00.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze