Mourinho nie panikuje po porażce. “Mamy czas”

Jose Mourinho
Jose Mourinho PressFocus

AS Roma rozpoczęła zmagania w Lidze Europy od porażki z Łudogorcem. Niespodziewany rezultat nie przeraża Jose Mourinho, który jest pewien, że jego zespół ma czas na poprawienie swojej sytuacji.

  • AS Roma niespodziewanie przegrała z Łudogorcem (1:2) w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Europy
  • Giallorossi zajmują zaledwie trzecie miejsce w grupie
  • Jose Mourinho jest jednak pewien, że drużyna może odwrócić trend

“Graliśmy na tyle dobrze, by uniknąć porażki”

Największą niespodzianką pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Europy była porażka AS Roma z Łudogorcem (1:2). Bułgarzy wypunktowali ekipę Jose Mourinho, a jedną z asyst zanotował Jakub Piotrowski. Szkoleniowiec Giallorossich nie panikuje jednak z powodu złego rezultatu.

Nie chcę powiedzieć, że zagraliśmy fantastyczny mecz, bo to nieprawda. Ale zrobiliśmy więcej, niż trzeba, by uniknąć porażki. Mieliśmy okazje bramkowe. Wtem, po ich golu, ostatni kwadrans okazał się trudny. Zaprezentowaliśmy dobrą reakcję, wyrównaliśmy, ale wtedy oni trafili znowu. Wydaje się, jakby teraz wszystko szło nie po naszej myśli. Na szczęście, to faza grupowa, a nie pucharowa. Wciąż mamy pięć meczów, by się zrehabilitować. Wygrana w pierwszym spotkaniu zawsze stawia cię w dobrej pozycji, ale w zamian dostaliśmy presję. Za tydzień absolutnie musimy wygrać na własnym terenie – skomentował spotkanie The Special One. Nie zabrakło też pytań o śmierć królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II, o czym poinformowano w trakcie spotkań Ligi Europy i Ligi Konferencji. – To bardzo smutne. Nie jestem “obcokrajowcem” w Wielkiej Brytanii. To mój dom, moja rodzina i ja żyliśmy tam przez lata. Była wspaniałym przykładem. Nie znam nikogo, kto jej nie szanował – dodał Portugalczyk.

Za tydzień Roma może poprawić swoją sytuację. Podejmie u siebie HJK Helsinki, czyli zespół, który również przegrał w pierwszej kolejce. Wcześniej, jednak, rzymian czeka ligowy mecz z Empoli.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 12. września 2022 20:42.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze