Optymizm Mourinho przed drugą częścią sezonu: spotkałem zmotywowanych i skupionych chłopaków

Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. PressFocus

AS Roma rozpoczyna przygotowania do drugiej części sezonu. Jose Mourinho przyznał, że jest to dla niego zupełnie nowa sytuacja. Na najbliższą przyszłość patrzy natomiast ze sporym optymizmem.

  • Aktualnie trwa przerwa w rozgrywkach związana z mistrzostwami świata w Katarze
  • AS Roma rozpoczyna obóz przygotowawczy przed drugą częścią sezonu
  • Jose Mourinho jest zadowolony z pracowitości swoich zawodników

Mourinho w nowej sytuacji

Tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze odwróciły terminarz rozgrywek ligowych do góry nogami. Organizacja turnieju na przełomie listopada oraz grudnia sprawiła, że jesienią grano z większą częstotliwością, natomiast w trakcie sezonu pojawiła się nadprogramowa przerwa. Piłkarze z większości europejskich lig udali się na krótkie urlopy, po których muszą odpowiednio przygotować się do wznowienia rozgrywek. To zupełnie nowa sytuacja dla sztabów szkoleniowych, o czym otwarcie przyznał Jose Mourinho.

– Nikt tego nie doświadczył, to coś nowego, to jest pierwszy raz. Wszyscy trenerzy, całe sztaby, wszystkie kluby starają się określić plan, który pozwala dobrze przygotować się na dalsze rozgrywki. W tej chwili chcemy ciężko trenować. Mecze będą polegały na intensywności. Wynik się nie liczy. Po tym okresie mała przerwa na święta, a potem powrót 26 grudnia i trening bez przerwy aż do meczu 4 stycznia, w którym będziemy musieli wygrać, bo stawką są punkty – mówi Portugalczyk.

AS Roma lada moment uda się na zgrupowanie. Mourinho nie ma do dyspozycji kilku zawodników, którzy jeszcze do niedawna grali na mistrzostwach świata. Do zespołu dołączy Nicola Zalewski, zaś Paulo Dybala ominie obóz przygotowawczy.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Spotkałem chłopaków, którzy chcą pracować, są zmotywowani i skupieni. Nigdy nie jest łatwo wrócić do treningów z odpowiednią mentalnością i intensywnością, jestem bardzo zadowolony z reakcji moich zawodników – zdradził.

Rozgrywki Serie A zostaną wznowione tuż po nowym roku. AS Roma zmierzy się na własnym terenie z Bologną.

Zobacz również: Niepokojące wieści w sprawie powrotu Pogby do zdrowia

Komentarze